ביקורו של מנכ"ל משרד האוצר , חיים שני בועד הפועל של התאחדות התעשיינים

8/08/2010

מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, התארח (8.8.2010) בועד הפועל של התאחדות התעשיינים בראשותו של רוני קוברובסקי, נשיא קוקה קולה ישראל.

 

שני סקר את המדיניות הכלכלית המתוכננת לשנים 2011- 2012 שמטרתה העיקרית התמודדות עם האיומים המרכזיים על המשק ובהם שיעור ההשתתפות הנמוך בכוח העבודה, מיקומנו הנמוך במדדי עשיית עסקים בי"ל ועוד.

 

שני נחשב לאחד המנהלים הטובים והמוערכים במגזר הפרטי וניהל בעבר חברות תעשייתיות כמו נייס, אורבוטק ואפלייד. מנכ"ל משרד האוצר הציג בפני הועד הפועל של ההתאחדות את הרפורמות המתוכננות על ידי ועדות בראשותו ובהן רפורמות ברישוי עסקים, בחוק עידוד השקעות הון, במדיניות תמיכה בהיי טק ועוד. שני ציין את חשיבות ההתייעצות במגזר העסקי בתהליך קבלת ההחלטות.

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים בירך את שני על הגישה הניהולית החדשנית שהביא איתו למשרד האוצר, על נכונותו להתמודד עם בעיות מובנות של המשק הישראלי כמו הבירוקרטיה והרגולציה ועל תמיכתו הבלתי מתפשרת בחיזוק כושר התחרות של התעשייה.

 

עם זאת, הודיע ברוש כי התאחדות התעשיינים לא תסכים לתוספת עלויות משמעותית על המגזר העסקי ובהן העלאת הביטוח הלאומי ומיסוי הסולר, הפחם והבנזין. חברי הועד הפועל ציינו כי הגישה שמייצג שני אכן יוצאת דופן ומעוררת תקווה כי רוחות חדשות נושבות בקרב מקבלי ההחלטות בירושלים.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share