שרגא ברוש לשר התשתיות: "לא יתכן שכדי לממן תוכניות של הממשלה, יעלו מחירי החשמל לצרכנים ב- 1%"

14/07/2010

שרגא ברוש לשר התשתיות: "לא יתכן שכדי לממן תוכניות של הממשלה, יעלו מחירי החשמל לצרכנים ב- 1%; העלאת תעריפי החשמל הינה הטלת מס לכל דבר!; אם הממשלה חפצה בתוכנית ההתייעלות האנרגטית, כפי שהוצגה שלשום– שתדע גם למצוא את הכסף, מבלי להשית את העלויות על הצרכנים!".
 
"לא יתכן שכדי לממן תוכנית של הממשלה בנושא התייעלות אנרגטית, יועלו תעריפי החשמל לצרכנים ב-1%; המימון לתוכנית חייב לבוא אך ורק מהממשלה ולא מהאזרחים!". כך אומר היום שרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים, בתגובה לתוכנית להתייעלות אנרגטית שהוצגה שלשום ע"י שר התשתיות.
 
שרגא ברוש: "לא יתכן שבכל פעם שלממשלה יהיה חסר כסף למימון תשתיות– היא תטיל מיסים על האזרחים. התייעלות אנרגטית היא דבר חשוב ומבורך, ובאם שר התשתיות, עוזי לנדאו, חושב שהיא אכן תחסוך למשק 4.25 מיליארד דולר, שידע גם להכין תוכנית להשתת עלויות המימון, על הממשלה ולא על הצרכנים".
"בדרך הזו", מוסיף ברוש, "אולי כל אזרח יסבסד גם טנקים לצה"ל ושעות מנוע, ויוטל היטל מורים לצורך העלאת הישגיהם של תלמידי ישראל במבחנים הבינ"ל.?".


יצוין, כי הצעה זו מתלווה לייקור תעריפי החשמל לטובת בניית תחנות כוח חדשות ולייקור תעריפי המים לטובת טיפול במשבר במשק המים והביוב. המכנה המשותף לכל הצעות אלו הנו התנערות המדינה ממחויבותה לניהול והספקת מוצרים ציבוריים וגלגול מלוא האחריות למשברים, שנוצרו עקב כשל ניהולי ממשלתי, לאזרחי המדינה.


מהתאחדות התעשיינים נמסר כי, מהשואה בינלאומית עולה כי מדינות רבות בעולם מפעילות מסלולי מענקים והטבות מס לעידוד השקעות בפרויקטי חיסכון באנרגיה, הממומנים מתקציב המדינה. ממחקר שערכה המועצה העולמית לאנרגיה (WEC) עולה ששני שליש ממדינות ה-OECD מפעילות מדיניות של מענקי השקעה והטבות מס לחיסכון באנרגיה. המקורות למימון כלים אלה מגיעים כמובן מתקציבי המדינות.
 
 
מצ"ב מכתב של שרגא ברוש לשר התשתיות, עוזי לנדאו
 
 
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:
מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870
רונן משה– 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

מצ"ב מכתב של שרגא ברוש לשר התשתיות, עוזי לנדאו - מימון חיסכון באנרגיה באמצעות העלאת תעריפי החשמל  מצ"ב מכתב של שרגא ברוש לשר התשתיות, עוזי לנדאו - מימון חיסכון באנרגיה באמצעות העלאת תעריפי החשמל
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share