התאחדות התעשיינים, דורשת ממשרד הביטחון לתת העדפה לתוצרת כחול-לבן בבניית עיר הבה"דים בנגב; שרגא ברוש: "העברת עיר הבה"דים לנגב הינה הזדמנות היסטורית לתעשייה הישראלית, אשר תייצר תעסוקה לכ-6,000 עובדים חדשים בפריפריה, כל שנה ב-5 השנים הקרובות"

6/06/2010

התאחדות התעשיינים נגד משרד הביטחון
התאחדות התעשיינים, דורשת ממשרד הביטחון לתת העדפה לתוצרת כחול-לבן בבניית עיר הבה"דים בנגב; שרגא ברוש: "העברת עיר הבה"דים לנגב הינה  הזדמנות היסטורית לתעשייה הישראלית, אשר תייצר תעסוקה לכ-6,000 עובדים חדשים בפריפריה, כל שנה ב-5 השנים הקרובות".
 
שרגא ברוש: "בניגוד לסיכומים ולהבטחות, במשרד הביטחון פירסמו את מכרזי העבודה לבסיסי צה"ל שבדרום, אבל לא הוסיפו סעיף העדפה לרכש כחול לבן".
 
שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים: "המכרז, בניגוד לסיכומים, פורסם לפני כשבוע, בשקט בשקט, כמו גנבים בלילה. התוצאה תהיה פגיעה אנושה בחברות הישראליות ומשכורות שיועברו לפועלים בסין במקום למובטלים מישראל. שר הביטחון, אהוד ברק, הבטיח וסיכם בשיחות סגורות כי ידאג שמשרד הביטחון יגדיר, בתנאי המרכז, העדפת רכישת חומרי גלם כחול לבן, ועם פרסום תנאי הסף אין לכך כל זכר".
 
עוד הוסיף ברוש: "דווקא בימים אלו של האטה ומשבר עולמי וחרמות קשות מצד העולם על תוצרת ישראלית, חשוב לזכור שהתעשייה הישראלית הינה תעשייה איכותית הנאבקת קשות מול מתחריה בחו"ל וכי הזרמת עבודות בהיקף של מיליארדי שקלים יכולה להוות מנוף חשוב ביותר לצמיחת התעשייה".
 
"המהלך הזה יפגע בתעשייה כולה" אומר יו"ר מטה "כחול לבן" רון תומר וסמנכ"ל אוניפארם (תרופות פרמצבטיות): "אני מצפה שגם התעשייה פה לא תסתכל על הכול דרך החור שבגרוש, אלא תסתכל על העובדים, על המפעלים שמעסיקים בפריפריה, בעיירות פיתוח, ותבין שכל כסף שהולך לתעשייה ישראלית בסופו של דבר חוזר לאזרח ודרכו חוזר למדינה".
 
יצוין כי  מתוך 25 מיליארד השקלים שאמורים להיות מושקעים ב-5 שנים בהעברת בסיסי צה"ל לנגב, עבודות בהיקף של כ-10 מיליארדי שקלים יכולים להיות מבוצעים ע"י התעשייה הישראלית.
 
כמו כן, תספק העברת עיר הבה"דים לנגב, תעסוקה לכ-6,000 עובדים חדשים כל שנה ב-5 השנים הבאות. 
 
יצוין כי בעקבות פניית התאחדות התעשיינים, יתקיים מחר, יום שני, דיון בועדת הכספים של הכנסת בנושא העדפת תוצרת כחול לבן בהקמת עיר הבה"דים בנגב. 
 
 

 
לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:
מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870
רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

מצ"ב מכתבו של שרגא ברוש אל שר הביטחון  מצ"ב מכתבו של שרגא ברוש אל שר הביטחון
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share