שרגא ברוש תוקף את האוצר על קיצוץ תוכנית "נתיבי ישראל": "חוסר החזון של האוצר - בכייה לדורות".

23/02/2010

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש התייחס לקיצוץ בתוכנית "נתיבי ישראל":  "חוסר החזון של האוצר - בכייה לדורות". 

 

"ישראל ממוקמת במקום ה-47 בעולם באיכות תשתיות הכבישים בדו"ח התחרותיות. במדינה של שיטת הפלסטרים והמענה המאוחר לבעיות שכבר קרו- תוכנית התשתיות שהוצגה ע"י רה"מ מביאה עמה חזון יוצא דופן לשנים הבאות – וחבל ששוב פקידים באוצר בולמים החזון מתוך ראייה קצרת טווח וחסרת מעוף". 

 

ברוש: "תוכנית שיפור התשתיות של לשכת רה"מ נושאת עמה חזון יוצא דופן במדינה בה התקציב נוהג לטפל רק בבעיות שכבר קרו. הפיאסקו במשק המים, במשק החשמל, במערך הנמלים ובמערכת החינוך מלמד אותנו שיש להערך בתוכנית אסטרטגית ולא להמתין לדקה ה-90. דוח התחרותיות של הפורום הכלכלי העולמי העמיד אותנו במקום ה-47 באיכות תשתיות הכבישים, אחרי כל המדינות המפותחות בעולם. תוכנית התשתיות אמורה לתת פתרון ארוך טווח לבעיית הפערים בין המרכז לפריפריה אך יישומו בשנים הקרובות גם יכול לפתור את בעיית חוסר הודאות אל מול התפתחות המשבר הכלכלי העולמי שכן מדובר בהגדלת ביקושים משמעותית אשר תניע את כל גלגלי הצמיחה של המשק. על פי מחקר של בנק ישראל כל השקעה של 8% במלאי התשתית מביא לצמיחה נוספת של 1% בתוצר כך שתוכנית לשכת רה"מ בהיקף של 51 מיליארד ₪ אמורה להביא לצמיחה נוספת של 1.25% תוצר שהם למעלה מ- 30,000 מועסקים ישירים נוספים".

 

לדברי ברוש: "בעיות תקציביות מלוות אותנו לאורך שנים ומונעות מהמשק הישראלי קפיצת מדרגה. תוכנית התשתיות תיתן דלק צמיחה איכותי לטווח המיידי ופירותיה יהיו רבי שנים. כפי שכביש 6 גרם לצמיחת אזורי התעשייה ביוקנעם ובקרית גת כך שהיום לא נהוג אף להתייחס אליהם כפריפריות כך תוכנית התשתיות תקרב את הערבה, הנגב והגליל למרכז, תצמצם את הצפיפות במרכז, תגדיל את התעסוקה ורמת החיים של תושבי הפריפריות ותפסיק את מאזן ההגירה השלילית מהדרום ומהצפון".

 

עוד אומר ברוש: "האוצר ידוע בהתנגדויותיו חסרות המעוף לכל תוכנית אסטרטגית ובכללם כביש איילון והגדלת היקפי התפלת המים.  תמיד ניתן להקים ועדת חקירה בדיעבד או להטיל היטל בצורת אבל הפתרון החכם הוא הערכות מראש ולא שימוש בשיטת הפלסטרים והחקירות בדיעבד. ברוש קורא לשרי הממשלה לפעול לקבלת תוכנית רה"מ במלואה ולמנוע הקיצוצים החדים".

 

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה– 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share