שרגא ברוש ושר האוצר, יובל שטייניץ סיכמו על התכנסות מחודשת של "השולחן העגול"

13/09/2009

פורום השולחן העגול הופך למתכונת התייעצות מסודרת

על רקע איום החלשות הדולר, שר האוצר, יובל שטייניץ ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברושסיכמו על התכנסות של "השולחן העגול" - בנושא חיזוק כושר התחרות של המשק הישראלי, היצוא ומצב התעסוקה במשק.

ברוש: האיום ממשי ומיידי. פורום השולחן העגול הוא הפורום המתאים להתמודד עם איום מסוג זה.

 

אמש, יום שבת 12.9.2009, בפגישה לילית דחופה בנתב"ג, טרם נסיעתו של שר האוצר לביקור בארה"ב, סיכמו שטייניץ וברוש כי "השולחן העגול" יתכנס לדיון בנושא חיזוק כושר התחרות של היצוא הישראלי על רקע השינויים המתרחשים בשערי המטבע ומצב התעסוקה במשק.

 

ברוש אמר כי: "שתי עובדות חייבות להיות מובנות: מצב התעסוקה לא ישתפר ללא צמיחה מחודשת של היצוא, והיצוא לא יכול לחזור לקצבי צמיחה בשער דולר כזה. גם אם העולם עושה סימנים של יציאה מהמשבר, במצב שערי המטבעות הנוכחי היצוא הישראלי לא יוכל להצטרף לתחרות המתחדשת בעולם ועלול להשאר מאחור. בנק ישראל עשה ועושה ככל יכולתו לתמוך ביצוא. אני בטוח כי הפורום הנכון לדון באיום שערי המטבע על מצב המשק הנו פורום השולחן העגול. באמצעות הדברות ושותפות ניתן להגיע לתוכנית אופטימלית לחיזוק כושר התחרות של היצוא תחת איום שערי המטבע."

 

עוד אמר ברוש: "החלשותו הקודמת של הדולר הביאה להתחלת גלי הפיטורים בתעשייה כבר בתחילת 2008. נכון להיום פוטרו למעלה מ-20,000 עובדים בתעשייה הישראלית. התחדשות מגמת ההחלשות לאחר הירידה החדה בביקושים העולמיים כתוצאה מהמשבר עלולה להוביל את הכלכלה הישראלית לסחרור ולהמשך מגמת פיטורי העובדים. המגזר העסקי רואה את הממשלה אחראית להתמודדות עם האיום.

 

בהעדר פתרון משקי, התעשייה הישראלית תמצא לעצמה פתרונות כפי שהחליטה לאחרונה חברת "תדיראן קרייר" בעפולה, ותגביר את קצב הוצאת קווי הייצור למזרח הרחוק, לארה"ב ולמזרח אירופה.

בהתייחסו לציפיותיו מפורום השולחן העגול אמר ברוש: המטרה המיידית ברורה- חיזוק יכולתו של היצוא להתחרות והגדלת מספר המועסקים. המטרה לטווח הבינוני והרחוק הנה יצירת סביבה עסקית שתאפשר למגזר העסקי בישראל לפעול בצורה אופטימלית תוך שיפור מיקומנו במדדים הבינלאומיים".

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share