שרגא ברוש: "הידרדרות בשער הדולר-שקל עלולה להיות "הליהמן ברדרס" של הכלכלה הישראלית"

8/09/2009

שרגא ברוש: "הידרדרות בשער הדולר-שקל עלולה להיות "הליהמן ברדרס" של הכלכלה הישראלית.יש להוציא את הספקולנטים מהמשק הישראלי;  האחראית הבלעדית להתמודדות עם האיום - הממשלה". ברוש אמור להיפגש עם שר האוצר ביום חמישי לדיון דחוף בנושא זה.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברושאומר היום בתגובה להחלשותו של הדולר:  "הידרדרות בשער הדולר-שקל עלולה להיות "הליהמן ברדרס" של הכלכלה הישראלית. הכלכלה הישראלית תכנס לסחרור בעקבות פגיעה נוספת ביצוא ועשרות אלפי עובדים נוספים יפוטרו. המגזר העסקי רואה את הממשלה אחראית להתמודדות עם האיום".

 

עוד ברוש אומר הבוקר בעקבות החלשות הדולר- "אלפי מפעלים ועשרות אלפי עובדים עלולים ללכת בדרכה של  תדיראן קרייר, התמוטטות בשער הדולר תהיה הקש האחרון בדרכה של התעשייה הישראלית להעתיק את מפעליה לסין, ארה"ב ורומניה. על הממשלה לפעול כנגד הספקולנטים אשר פוגעים  קשות ביכולתם של היצואנים לפעול בתנאי ודאות, ומסכנים אלפי מקומות עבודה במשק הישראלי".

 

"לא ייתכן שנהייה שבוים בידיהם של ספקולנטים זרים, פועלים ללא מגבלות ופוגעים בפעילות הנורמטיבית של הכלכלה הישראלית. יש לפעול באופן נחרץ  לגבי הספקולנטים אשר זיהו את המשק הישראלי כמשק מבוסס, ועל כן חוזרים להשקיע במשק ובבורסה הישראלית, תוך שהם דורסים ברגל גסה את צמיחת הכלכלה הישראלית, תוך פגיעה ביצוא הישראלי".

 

יצויין עוד כי "מדד התחרותיות העולמי 2009-2010" המתפרסם היום, ישראל ממשיכה להידרדר בדירוג התחרותיות העולמי; בשנה האחרונה ירדה ישראל מהמקום ה-23 למקום ה-27 במדד התחרותיות העולמי; בתוך שלוש שנים צנחה ישראל בשלושה עשר מקומות, ממקום 14 למקום 27. ההידרדרות מצביעה על היחלשות בכושר התחרותיות של הכלכלה הישראלית;

 

ברוש ייפגש  עם שר האוצר ביום חמישי לדיון דחוף בנושא זה.

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share