התאחדות התעשיינים מוקירה את חלוצי התעשייה הישראלית

2/09/2009

התאחדות התעשיינים מוקירה את חלוצי התעשייה הישראלית

12 תעשיינים ותיקים יקבלו את אות "יקיר התעשייה"; הטקס יתקיים ב-8 בספטמבר בת"א במעמד שר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק (בוז'י) הרצוג ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

 

התאחדות התעשיינים מוקירה את ותיקי התעשייה ומקימיה החלוצים. 12 תעשיינים ותיקים (מעל גיל 70) יקבלו את אות "יקיר התעשייה" על פעילותם רבת השנים לתרומת התעשייה הישראלית וצמיחת המשק.

 

האותות ע"ש אריה שנקר, שהיה נשיאה הראשון של התאחדות התעשיינים, יוענקו בטקס חגיגי שיתקיים ב-8 בספטמבר במלון דיויד אינטרקונטיננטל בת"א במעמד שר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק (בוז'י) הרצוג ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

 

חבר השופטים בראשותו של התעשיין יאיר רוטלוי, החליט להעניק את אות "יקיר התעשייה" של התאחדות התעשיינים לתעשיינים הבאים:

 • ברונו לנדסברג (89) מייסד ובעלים של חברת "סנו", האות ניתן לו על היותו חלוץ פורץ דרך, תעשיין משכמו ומעלה, יזם בלתי נלאה ואיש שיווק נדיר, שהקדים את זמנו ברעיונותיו המקוריים והיצירתיים. כן ניתן לו האות על תרומתו  לקהילה, הכוללת את הקמת התזמורת הפילהרמונית הצעירה, תמיכה ביוצרים צעירים בתחום המוזיקה, תמיכה במוסדות חינוך ותרבות רבים, בתי חולים ועמותות לנזקקים.
 • לאה גוטליב (91) מייסדת חברת "גוטקס", האות ניתן לה על היותה חלוצת תעשיית האופנה הישראלית, אשר במשך שנים רבות הצליחה לשווק לעולם מותג ישראלי ייחודי. גוטליב אחראית במידה רבה לפתיחת שווקים גלובליים לייצוא האופנה הישראלי, ובמשך שנים רבות תורמת לכלכלת המדינה באמצעות העסקת מאות עובדים במפעלי "גוטקס".
 • עמירם שור (71) - יו"ר החברות E.N.T.- טכנולוגיות חדשניות ייחודיות בע"מ, ו-A.T.M.– אופקים טכנולוגיים בע"מ,מהאבות המייסדים של תעשיות המידע וההייטק בישראל ונמנה על חלוצי יזמי קרנות הון הסיכון. האות ניתן לו על היותו  איש חזון, עשייה ומנהיגות, אשר פעל ללא ליאות למיסוד תעשיית התוכנה ולמיצובה כאחת מתעשיות העתיד של מדינת ישראל.  כן ניתן לו האות על תרומתו רבת השנים, בצורה ייחודית ויוצאת דופן לקירובם של אלפי צעירים והכשרת הדורות הבאים אל החינוך הטכנולוגי והשתלבותם בתעשייה. 
 • נפתלי בלומנטל (87)– יו"ר דירקטוריון "שיפר-מגם תעשיות", יו"ר דירקטוריון "פלמר אינג'ינירינג" בע"מ, לשעבר חבר כנסת ומנכ"ל ויו"ר חברת "כור", האות ניתן לו על היותו מוביל ושותף להתעצמות התעשייה של מדינת ישראל בכלל ולצמיחתה של "כור" בפרט. כן ניתן לו האות על היוזמה והחתירה  ללא ליאות לשיתופי פעולה בתעשייה הישראלית, תוך שהוא אחראי למיזמים שהאיצו את שיתוף הפעולה בין המשק ההסתדרותי לתעשייה הפרטית, מהלך שהיווה פריצת דרך באותן השנים והתווה את המשך הדרך העתידית בין המגזרים השונים. 
 • יהושע טוטנאור (77) - בעלים ויו"ר דירקטוריון חברת "טוטנאור", המתמחה בייצור ציוד רפואי ומעבדתי. האות ניתן לו על חזונו ואמונתו חסרת הפשרות כי יש להעדיף ייצור והשקעה בישראל על פני ייצור בחו"ל כשהוא אינו מהסס לקחת סיכונים עסקיים תוך הפגנת יוזמה, העזה ודמיון, על מנת להפוך את חזונו למציאות. כן ניתן לו האות, על תרומתו לקהילה באמצעות הקמת קרן מלגות לחיילים, שילוב וקידום עובדים עם מוגבלויות שמיעה, מתן ארוחות חמות לנזקקים באמצעות בתי תמחוי והקמת אזור התעשייה בגבעת שאול.
 • ישראל לרמן (81) – ממייסדי תעשיית הכימיה והפלסטיקה בישראל, האות ניתן לו על  תרומתו  רבת השנים להתפתחות חברות רבות במשק הישראלי והקמה של שורת מפעלים חשובים בתעשייה הקיבוצית כשגולת הכותרת - חברת "כימדע", אותה הפך ממעבדה קטנה בניר יצחקלחברה גדולה, מודרנית ומשגשגת. בשנים האחרונות הקדיש מאמץ מיוחד לפיתוח וקידום תחום הננו טכנולוגיה בישראל. כן ניתן לו האות על תרומתו לקהילה, בוועד עמותת נט"ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי) ופעילות לפיתוח יכולות ניהוליות של כוח אדם צעיר בתעשייה.
 • ניסים צורי (70) - מנכ"ל חברת "אמרז", המתמחה בייצור מוצרי פלסטיק, האות ניתן לו על פעילותו העשירה ותרומתו הייחודית לתעשיית הפלסטיק בישראל, אשר הצעידה את הענף אל עבר העידן המודרני, תוך חיבורה של מדינת ישראל למגמות כלל עולמיות ולחידושים המובילים ביותר בתחום. כן ניתן לו האות על נחישותו, תעוזתו, דבקותו במטרה ואמונתו בחשיבות פיתוחה של התעשייה בישראל. 
 • אריה הירש (76) –מנכ"ל "ישרעור מפעלי בורסקאות בע"מ", מייסד איגוד כימאי וטכנאי העור. האות ניתן לו על תרומתו ופעילותו להתפתחות התעשייה הישראלית, על מקצועיותו ושאיפתו למצוינות וכן כישרונו הרב, אשר השפיעו ועיצבו את פניה של תעשיית העור בישראל. פעילותו הניבה פירות ברוכים עם הפיכתה של ישראל לראשונה ליצואנית בתחום העורות. כן ניתן לו האות על יחסי העבודה יוצאי הדופן של, אשר במדינת ישראל המשתנה ללא הרף, הצליח במחויבותו לא לפטר אף עובד מיום כהונתו ועד היום.
 • יצחק קאופטייל (93) - נשיא חברת "מעדני מיקי תעשיות מזון דגים וסלטים בע"מ", האות ניתן לו על כישרונו, תבונתו  ותושייתו הרבה, אשר בזכותם הפך  המפעל הקטן לכדי חברה גדולה ומובילהאשר מעצבת את הטעם הישראלי ומספקת מוצרים איכותיים לישראל ולעולם. כן ניתן לו האות על תרומתו הציבורית, הן במסגרת התאחדות התעשיינים והן במסגרות נוספות, בהן פעל לטיפוח החינוך במגזרים מיוחדים ובתרומות לאוכלוסיות נזקקות .
 • יונה אושפיז (87) – יו"ר  פעילה בחברת "יונה אושפיזמנועי חשמל" בע"מ האות ניתן לה על יוזמה, תושייה, העזה ומעוף, ועל היותה אחראית לקידומו והתפתחותו עד למעמדו כיום כמפעל היחיד בארץ לייצור ולאספקת מנועים חשמליים לתעשייה. כן ניתן לה האות על היותה אחת מנושאות הדגל בעשייה בתחום החינוך לתעשייה, בעיקר במיזם "דור העתיד להייטק בתעשייה" תוך שהיא פועלת ללא לאות בחשיפת התעשייה בפני דור העתיד, ממשיכה להופיע בפני צעירים ומהווה מודל יוצא דופן לחיקוי.
 • אלכס הורביץ (86) – מייסד ומנכ"ל חברת "אלכס אורגינל",  האות ניתן לו על היותו איש חזון ותעוזה שהמצאותיו ופיתוחיו שמו את ישראל על המפה העולמית בתחום הפתרונות הטכנולוגיים לכלי רכב.  תוך שהוא  אוחז, כבר למעלה מ- 50 שנה,  בתואר יצואן מוסמך ואף זכה בתעודת "יצואן מצטיין" מנשיא המדינה.כמו כן ניתן לו האות על אישיותו המיוחדת אשר הפכה חברה משפחתית קטנה לחברה גדולה ומלוכדת אשר מהווה שם דבר בענף ההובלה בקירור, בארץ וב-50 ארצות בעולם.
 • יצחק הורוביץ (78) - יו"ר מועצת המנהלים של חברת "תכלת מפעלי צביעה", האות ניתן לו על פעילותו ללא לאות לקידום התעשייה בישראל. כממשיך דרכו של אביו הבין כי רק באמצעות עבודה קשה, התמדה והקפדה על רמה מקצועית גבוהה ניתן להגיע להישגים. את הערכים הללו הנחיל הורוביץ למאות עובדים וגם לשני בניו ערן ומיכאל, אשר ממשיכים כיום את דרכו בניהול החברה. כן ניתן לו האות על תרומתו לתעשיית הטקסטיל בישראל באמצעות פעילויות מגוונות כיו"ר סקציית המצבעות והדפוס, כחבר בחבר הנאמנים של בית הספר הגבוה על שם שנקר ועוד.

שרגא ברוש: " לא כל אחד זוכה להימנות עם דור הנפילים של מדינת ישראל, כפי שראויים לו כל אחת ואחד מ-12 התעשיינים היקירים מקבלי האות. בזכותם נבנה מארג מפואר של עשייה להקמת התעשייה בישראל, ביסוסה ופיתוחה, בשילוב עם תרומה ללא סייג לכלכלה ולחברה הישראלית.  אילולא תעוזתם, חזונם וכוח ההתמדה שלהם, לא היה מתממש החזון הציוני לייצר בארץ ישראל ולהעסיק עובדים ישראלים". 

 

טקס הענקת אות "יקיר התעשייה" יתקיים ביום ג', י"ט באלול תשס"ט,

8 בספטמבר 2009 בשעה 19:00 במלון "דיויד אינטרקונטיננטל" בת"א

 

 

 • הזמנות למערכות / כתבים נשלחו באופן פרטני.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share