צבי פלדה לשר התחבורה ולשר האוצר: לפעול לביטול ההחלטה של חברת אל-על, להשבית את מטוסי המטען הייעודיים

4/08/2009

צבי פלדה לשר התחבורה ולשר האוצר: לפעול לביטול ההחלטה של חברת אל-על, להשבית את מטוסי המטען הייעודיים; טוען – קבלת בקשת אל-על, תקטין מאד את הזמינות והקיבולת של ההובלה האווירית, ותגרור התייקרות מיותרת במחירי ההובלה האווירית בתקופה של מיתון.

 

צבי פלדה, יו"ר ועדת התובלה בהתאחדות התעשיינים, פנה בבקשה לשר התחבורה, ישראל כץ ולשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, לממש את זכות המדינה הנובעת "ממניית זהב" שברשותה ולפעול לביטול ההחלטה של חברת אל-על, להשבית את מטוסי המטען הייעודיים.

 

לחילופין, טוען פלדה, על המדינה לוודא כי חברת אל-על תדאג לשמור על היקף נפח ההובלה האווירית הזמין לבעלי המטען.

 

במילים אחרות, טוען יו"ר ועדת התובלה בהתאחדות התעשיינים, "לפני ששר התחבורה ושר האוצר מאשרים לחברת אל-על, להשבית את מטוסי המטען הייעודיים שלה, על חברה זו להציג חלופה זמינה ואמיתית, להובלת המטענים באוויר".

 

פלדה, החושש מנזק לסחר הבינלאומי של ישראל, טוען כי קבלת החלטה זו של חברת אל-על, תקטין באופן משמעותי את הזמינות וקיבולת ההובלה האווירית לבעלי המטען בישראל וכן תגרור התייקרות מיותרת בתעריפי ההובלה האווירית, דווקא בתקופה של מיתון וגידול באבטלה.

 

יצויין, כי חברת אל-על ביקשה לאחרונה שלא להפעיל את 2 מטוסי המטען הייעודיים אשר בשירות החברה, ולבצע הטסת מטענים באמצעים אחרים.

 

פלדה מציין, כי בהטסה אווירית, מוטסים בשנה מטענים בהיקף כספי של כ-9 מיליארדי דולרים.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share