אריק גרבלסקי: "כולנו גדלנו בבית שהמפעל היה בו הבן המועדף" - ריאיון עם יו"ר פורום דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים.

28/07/2009

"כולנו גדלנו בבית שהמפעל היה בו הבן המועדף"

ריאיון עם אריק גרבלסקי– יו"ר פורום דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים


זה נשמע כאילו הם מסיירים ולומדים כדי להיות מנהלים ותעשיינים טובים יותר, אך האמת היא שלא רק, כי לא פחות מכך, הם פשוט נהנים. נהנים להיות יחד, נהנים מהמפגש.

פורום דור ההמשך כולל את מיטב צעירי התעשיינים בארץ, אלה שעוד לא מלאו להם 45. חלקם דור המשך לתעשיינים ותיקים – האחרים מנהלים שכירים. בפורום פועלים יחד מנהלים משלל ענפי התעשייה המסורתית: טקסטיל, מזון, בנייה, מתכת, פלסטיקה, רהיטיםוקוסמטיקה.

מסיבות היסטוריות פועל הפורום תחת חסותו של איגוד המתכת, אך הוא כולל את כל האיגודים בבית.

שיחה עם אריק גרבלסקי, מנהל היצואשל חברת שיש ירושלים,  ויושב הראש של הפורום שמכהן כיו"ר זו הקדנציה השנייה:

"המטרה המרכזית של פורום דור ההמשך הוא לייצר את דור ההנהגה הבא של ההתאחדות", פותח אריק, "ואכן, רבים מחברי הפורום ממלאים היום תפקידים מרכזיים בהתאחדות. כך למשל, יאיר רוטלוי שהיה היו"ר הראשון של הפורום – מכהן היום בהתאחדות כיו"ר אגף הטקסטיל; רן טוטנאור –מכהן עתה כיו"ר ועדת העבודה בהתאחדות, יריב ברוש נמצא בהנהלת אגף המתכת וחבר בכמה ועדות, דני בראון מד"ר פישר הוא יו"ר פורום רשתות בהתאחדות – שלא לדבר על שרגא ברוששהיה יו"ר הפורום והיום הוא נשיא ההתאחדות".

דרך ארוכה עשה פורום דור ההמשך מאז הוקם, ודרך ארוכה ומעניינת עוד לפניו, "ואנו  משתדלים ליהנות מהדרך כמה שיותר", ממשיך אריק. "זו הסיבה לשלל הפעילויות המהנות ובעלות ערך מוסף שאנו מארגנים לחברי הפורום. הפעילויות כוללות סדנאות בנושא ניהול ושווק, הרצאות במסגרת 'פורום ארוחת בוקר', שאליו מוזמנים מרצים מתחומים מגוונים המשיקים לתעשייה,  וכן אנו מגיעים לסיורים במפעלים ונפגשים עם מנהלים במטרה ללמוד זה מניסיונו של זה ולהעשיר את הידע שלנו  כתעשיינים.

"בתקופה האחרונה ביקרנו במרכז הלוגיסטי של אוסם, בצאג כרמיאל, בשטראוס, בתעשייה האווירית ובנשר. כל ביקור מתמקד בהיבט עסקי אחר, באוסם, למשל, התמקדנו בלוגיסטיקה, בצאג – בעיצוב, בשטראוס - בפיתוח המוצר ובשיווק, ועוד".  

ואת מי אירחתם למועדון ארוחת בוקר?

לאחרונה אירחנו את ישראל מקוב בנושא הגדלת הפיריון בתעשייה, את ציפה כרמון בנושא חדשנות ומכירות DIYבעולם, בעבר נפגשנו עם ישראל מימון – מזכיר הממשלה

הפעילות שלנו משלבת גם עזרה לקהילה. במסגרת זו סיירנו לאחרונה בשירות בתי הסוהר, במטרה ליצור שיתופי פעולה להעסקת אסירים לשעבר בתעשייה. אנו משתפים פעולה גם עם קצינים פורשי צה"ל והשב"כ בפרויקט חונכות שבו תעשיין נצמד לפורש, כמו חניכת צל, וזאת, לאו דווקא כדי לצרפו למפעלו של החונך, אלא בעיקר, כדי להסביר את התעשייה הישראלית ולהדגים איך נראה יום בתעשייה. הפרויקט זוכה למשובים מעולים, הן מהקצינים והן מהתעשיינים, ואכן, יש קצינים לא מעטים שנקלטו בזכות זה בתעשייה.

גם אני ליוויתי במסגרת הפרויקט פורש שב"כ, ומאז אנחנו נפגשים כל כמה זמן לצהריים והפכנו חברים טובים.

ולאן הוא הגיע בסופו של דבר?

הוא בחר בסופו של  דבר לפנות לתחום האבטחה.

מה עומד על הפרק עתה?

בתקופה האחרונה, אנו מניפים בפורום את דגל החדשנות. חדשנות ותעשייה מסורתית אינם ערכים סותרים!,  ולכן אנו פועלים להכנסת חברי הפורום לתוך התוכניות הממשלתיות המעודדות חדשנות, לדוגמה ניצוץ, לתוכנית ניהול איכות בתעשייה, ולתכניות הסיוע של המדען הראשי. חשוב לדעת שהתמודדות עם מיתון יכולה להתבצע לא רק על ידי צמצומים ופיטורי עובדים, אלא דווקא על ידי חתירה לחדשנות, וזה ערך שאנו פועלים להטמיע בקרב חברי הפורום תוך אימוץ הסלוגן "FROM LOW TECH TO HIGH END".

מהו לדעתך סוד קסמו של הפורום?

סוד הקסם הוא 200 איש ויותר בעלי נושאי עניין משותפים. אנשים קרובים בגיל שההשתתפות בפורום היא לגביהם יציאה מרעננת משגרת העבודה. גם אני, כמו רוב חבריי, דור שלישי לתעשיינים שעוסקים בייצור ויצוא אבן ירושלמית. זר לא יבין זאת, האחווה שאנו חשים זה כלפי זה קשורה לעובדה שבאמת לכולנו יש משהו משותף. כולנו גדלנו בבתים שבהם המפעל היה "הבן המועדף". ה"משקעים" האלה הם חלק מהקסם שהופכים כל מפגש לכיף טהור" ונותנים ערך מוסף ששווה לצאת בשבילו מהמפעל.

איך מתנהלת הפעילות ומי מממן אותה?

בראש הפורום פועלת הנהלה הכוללת 23 תעשייניות ותעשיינים שמתכנסים כדי לממש את רצון חברי הפורום בבחינת: אתם תגידו מה מעניין ואנחנו נממש!

עם הזמן מצטרפים אלינו תעשיינים נוספים הבאים להתנסות באחת הפעילויות ומתמכרים. גם הם רואים בפעילות המשותפת ערך מוסף ושמחים להחליף יום במשרד במפגש עם חברים, להחליף דעות, להיחשף לרעיונות, ללמוד וליהנות.

את הפעילות שלנו במפעלים  מממנים המארחים, בעלי המפעלים, ששמחים לחשוף את מפעלם לשכבה נכבדה כזאת של מנהלים. וביחס לפעילויות אחרות, יש לי זכות נעימה להודות בהזדמנות  זו לאנשי ההתאחדות שבלעדיהם הפורום לא היה מתקיים כלל. לאיתן מנדל- מרכז הפורום, שמפגין כישרון רב בניהול הפעילות, לאתי דישי שאחראית על כל הארגון והתיאומים, ולשני היהודאים – יהודה היימן – מנהל איגוד המתכת, ויודקה שגב – מנכ"ל ההתאחדות, שאוהבים את הפורום, מחוברים אליו ומסייעים לנו להוביל את הפורום להצלחה המתבטאת הן בפורום פעיל ותוסס שמספר חבריו גדל בהתמדה, והן להגדלת מספר החברים הפעילים בהתאחדות.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share