עמירם שור: יצא לדרך פרוייקט ראשון מסוגו שמטרתו למפות את תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית

21/07/2009

עמירם שור: יצא לדרך הפרוייקט שמטרתו למפות את תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית; השוק המשותף הקצה לכך מיליון דולר; מניתוח חלקי מתברר: כ-100 חברות תוכנה ישראליות ו-50 פלשתינאיות, כבר הביעו רצונן לשתף-פעולה; מעריך – תוך 3 – 4 שנים, ניתן להגיע לעבודות משותפות במיקור חוץ בהיקף של כ- 100 מיליוני דולרים לשנה.

 

פרוייקט ראשון מסוגו, שמטרתו למפות את פוטנציאל תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית מבוצע בימים אלו, ביוזמת "מרסיי קורפס" (MERCY CORPS), עמותה בינלאומית הפועלת  ב-40 מדינות ומסייעת בתחומים שונים באזורי מצוקה בעולם, וביוזמת איגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה. מוסדות השוק המשותף הקצו למטרה זו מיליון דולר. כך מסר עמירם שור, יו"ר משותף של פורום התוכנה באיגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה, חבר נשיאות התאחדות התעשיינים ויו"ר אי.אנ.טי.

 

שור ציין, כי מניתוח ראשוני מתברר כי כ-100 חברות תוכנה ישראליות וכ-50 חברות תוכנה פלשתינאיות, כבר הביעו את רצונן להכנס לשיתופי-פעולה ביניהן.זאת במטרה לתת תעסוקה לאנשי מקצוע פלשתינאים (מתכנתים), להוזיל עלויות יצור לתעשייה בישראל, ולקדם מוקד רב עוצמה לעבודות במיקור חוץ (אאוט-סורסינג), בישראל, בארצות-הברית ובמדינות אחרות בעולם.

 

שור הביע תקווה כי תוך 3 – 4 שנים ניתן להגיע לעבודות משותפות במיקור חוץ, בהיקף של כ-100 מיליוני דולרים לשנה.

 

שור מציין, כי החזון העומד מאחורי מיפוי תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית, הוא לממש את הפוטנציאל ע"י שילוב כוחות בין תעשיות התוכנה

 

של ישראל והרשות הפלשתינאית. זאת במטרה להקים, כאמור, מוקד רב עוצמה למיקור חוץ, למחקר ופיתוח של תוכנות באיכות גבוהה ומוצרים אלקטרוניים, בהם התוכנה היא ליבת המוצר או הטכנולוגיה.

 

המיפוי המבוצע ע"י INTELLECET UK, אומר שור, נועד גם לפתח תוכנית להכשרה מקצועית של אנשי תוכנה פלסטינאים בטכנולוגיות ושיטות לפיתוח תוכנה, התואמות את רמות ואיכות יכולות התעשייה הישראלית. וכן לייצר שיתופי-פעולה קונקרטיים בין בתי-תוכנה משני המגזרים.

 

בתום תקופת ההכשרה, אומר שור, ישולבו מקצוענים מבתי תוכנה פלשתינאים בעבודה משותפת עם בתי-תוכנה ישראליים ויחל שיווק היכולות למיקור חוץ בישראל, בארה"ב ובמדינות אחרות בעולם.

 

לדעתו, שיתוף פעולה כזה בין בתי-תוכנה פלשתינאים וישראלים, פותר גם את בעיות הלוגיסטיקה ואין צורך לחצות גבולות, שכן הוא נתמך בעיקרו על התקשורת והאינטרנט.

 

שיתוף פעולה כזה, סבור שור, יהווה מכפיל כוח-לתעשייה הישראלית ובמיוחד בכל מה שקשור לעלויות הייצור. כן הוא ייתן תרומה חשובה לתהליך השלום.

 

ביצוע פרוייקט מיפוי תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית, נעשה, כאמור, בשיתןף פורום התוכנה באיגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה; פיט"א – (PITA) – איגוד בתי התוכנה ברשות הפלשתינאית, הארגון הבינלאומי – מרסיי קורפס וחברת אי.אנ.טי – טכנולוגיות חדשניות יחודיות בע"מ.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share