נאוה סלע: צריכת הדלקים בתעשייה ירדה בכ-14% בממוצע בשליש הראשון של השנה; המפעלים שילמו כ- 1.4 מיליארד שקל.

15/07/2009

נאוה סלע: המשבר בתעשייה משפיע גם על צריכת הדלקים במפעלים - צריכת הדלקים בתעשייה ירדה בכ-14% בממוצע בשליש הראשון של השנה; המפעלים שילמו כ- 1.4 מיליארד שקל.

 

המשבר בתעשייה משפיע גם על צריכת הדלקים במפעלים. בשליש הראשון של שנת 2009, חלה ירידה של כ-14% בממוצע בצריכת הדלקים לתעשייה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. המפעלים הוציאו על דלקים כ- 1.4 מיליארד שקל. כך מסרה נאוה סלע, יו"ר ועדת האנרגיה בהתאחדות התעשיינים.

 

סלע הדגישה, כי הירידה החדה בצריכת הדלקים בתעשייה, אשר משמשים כתשומת אנרגיה משמעותית, מצביעה על ירידה בתפוקות ומהווה אינדיקטור נוסף למשבר בה מצויה התעשייה.

 

סלע מציינת, כי מניתוח הנתונים עולה כי צריכת הסולר בתנורי בעירה בתעשייה ירדה ב- 12% בשליש הראשון של השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד ומסתכמת ב- 24 אלף טון; צריכת המזוט הכבד והמזוט דל הגופרית בתעשייה ירדה ב- 17% בשליש הראשון של השנה ומסתכמת ב- 222 אלף טון; צריכת המזוט הקל בתעשייה ירדה ב- 12% בשליש הראשון של השנה ומסתכמת ב- 23 אלף טון; צריכת הגפ"מ (גז פחמימני מעובה) (כולל פרופילן) בתעשייה ירדה ב- 10% בשליש הראשון של השנה ומסתכמת ב- 147 אלף טון; צריכת הנפטא (המשמש כחומר גלם בתעשייה הפטרוכימית) ירדה ב- 9% בשליש הראשון של השנה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ומסתכמת ב- 312 אלף טון.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share