רמזי גבאי: מצב תעשיית הטקסטיל ממשיך להיות קשה; בשליש הראשון של השנה פוטרו כ-960 עובדים ממפעלי הטקסטיל והאופנה

7/07/2009

רמזי גבאי: מצב תעשיית הטקסטיל ממשיך להיות קשה; בשליש הראשון של השנה פוטרו כ-960 עובדים ממפעלי הטקסטיל והאופנה; יצוא הענף  ירד ריאלית בכ-4% לכ-300 מיליון דולר; נקודות האור- גידול של 10% ביצוא הטקסטיל והאופנה לקנדה, גידול של 94.5% ביצוא הענף למקסיקו ושל 41.8% ביצוא לברזיל; קורא לחברי הכנסת להעביר לאלתר את חוק הטקסטיל הצבאי.

 

מצב תעשיית הטקסטיל ממשיך להיות קשה, בשליש הראשון של השנה פוטרו כ-960 עובדים ממפעלי הטקסטיל והאופנה. כך מסר רמזי גבאי, יו"ר איגוד תעשיות הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל אופיס טקסטיל.

 

רמזי מזכיר, כי בשנת 2008 פוטרו כ-1,700 עובדים בענף.

 

רמזי מציין, כי בשליש הראשון של השנה ירד יצוא הענף ריאלית  בכ-4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והוא הסתכם בכ-300 מיליוני דולרים.

 

רמזי קורא לחברי הכנסת להעביר באופן מיידי את חוק הטקסטיל הצבאי. מדובר בחוק המחייב את כוחות הביטחון (משהב"ט, צה"ל, משטרה, שב"ס וזרועות הביטחון האחרות) לרכוש מוצרי טקסטיל מתוצרת כחול-לבן בלבד. זאת בדומה לתקנה הקיימת בארה"ב.

 

יצויין, כי את הצעת החוק מובילה חה"כ שלי יחימוביץ, הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה בכנסת. 

 

בתוך כך, יצוא הטקסטיל והאופנה לארה"ב ירד דולרית ב-7.3% בשליש הראשון של השנה והגיע ל-144.6 מיליון דולר; היצוא לאירופה ירד דולרית ב-24.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והגיע ל-108.5 מיליון דולר.

 

רמזי מדגיש, כי נקודות האור הם גידול דולרי של 10% ביצוא הטקסטיל והאופנה לקנדה שהגיע בשליש הראשון ל-10.1 מיליון דולר; גידול דולרי של 94.5% ביצוא הענף למקסיקו שהסתכם ב-4.6 מיליון דולר; יצוא הענף לברזיל גדל דולרית ב-41.8% בשליש הראשון של השנה והגיע ל-4 מיליוני דולרים.

 

רמזי מציין, כי תעשיית הטקסטיל והאופנה של ישראל מייצאת ל-114 מדינות ברחבי העולם. הטקסטיל והאופנה מתוצרת ישראל נמכרים כיום ל-100 רשתות ומותגים מהמובילים בעולם. מדובר ברשתות כמו וול-מארט, סירס, המה בי יו, גאפ, מרקס אנד ספנסר, בלומינגדיילס, מייסיס ועוד וביצוא למותגים כגון ויקטוריה סיקרט, נייק, רלף לורן, קלווין קלין, דונה קארן, טומי הילפיגר ועוד.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share