משרד התחבורה נענה לפניית התאחדות התעשיינים: מהשילוט המסמל אזורי תעשייה, יוסרו הארובות הפולטות עשן

29/06/2009

משרד התחבורה נענה לפניית התאחדות התעשיינים:

מהשילוט המסמל אזורי תעשייה, יוסרו הארובות הפולטות עשן.

 

משרד התחבורה נענה לפניית מנכ"ל התאחדות התעשיינים, יודקה שגב, ומהשילוט המסמל אזורי תעשייה, יוסר  הציור של הארובות הפולטות עשן, ובסמל (בשילוט) יופיעו מבני תעשייה ללא עשן, כמקובל באזורי תעשייה במדינות האיחוד האירופי.

 

מאריה כהן-אתגר, מהנדסת תנועה במשרד התחבורה – האגף לתכנון תחבורתי, מסרה להתאחדות התעשיינים כי הסמל החדש של "אזור תעשייה" ייכלל בנספח הסמלים של לוח התמרורים החדש ויתפרסם לאחר אישור הלוח.

 

מהתאחדות התעשיינים  נמסר, כי בעקבות השינויים הטכנולוגיים בשנים האחרונות והתאמת מפעלי התעשייה לתקני איכות סביבה מחמירים, השילוט הקיים כיום והמסמל אזורי תעשייה, אינו מתאים לתעשייה הישראלית המודרנית.

 

במכתב שהופנה אל אינג' רונן ישעיהו, מנהל אגף תכנון תחבורתי במשרד התחבורה, טען מנכ"ל התאחדות התעשיינים, כי עד היום, על השילוט המסמל "אזורי תעשייה", מופיעותארובות הפולטות עשן. תיאור שאינו משקף את המצב כיום בתעשייה ואף יש בו כדי לגרום לה עוול.

 

שגב טען במכתב, כי התאחדות התעשיינים, כמי שמייצגת מפעלי תעשייה מסוגים רבים ושונים, פועלת בשיתוף עם חבריה התעשיינים לקידום ושמירת האוויר נקי, בין היתר, באמצעות חקיקה ותקינה מתאימים. וכי התעשייה, על כל גווניה, משקיעה משאבים רבים בשמירת איכות הסביבה ובזכות מאמציה לאורך שנים, קיימת מודעות רבה לנושאי איכות הסביבה ככלל והאוויר הנקי בפרט.        

יצויין, כי ב-3 השנים האחרונות השקיעו מפעלי התעשייה כ-750 מיליון דולר בהשקעות הסביבתיות.

 

השקעות אלו הביאו לשיפור ושדרוג התחומים הסביבתיים. כל זאת תוך שימת דגש על יישומן של טכנולוגיות חדישות  לצמצומן של פליטות מוקדיות ולא מוקדיות במפעלים. טכנולוגיות אלו הביאו להפחתת הזיהומים בשיעורים של כ-95% לעומת העבר.

 

התאחדות התעשיינים מציינת, כיהתעשייה השקיעה בשנת 2008 בלבד - 250 מליון דולר בשיפור פעילותה הסביבתית.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share