הצלחה לקרנות ההלוואות המשותפות להתאחדות התעשיינים-67 מפעלים קטנים ובינוניים, כבר קיבלו הלוואות בסיוע התאחדות התעשיינים, בהיקף כספי כולל של כ-84 מיליון שקל

24/06/2009

הצלחה לקרנות ההלוואות המשותפות להתאחדות התעשיינים

67 מפעלים קטנים ובינוניים, כבר קיבלו הלוואות בסיוע התאחדות התעשיינים, בהיקף כספי כולל של כ-84 מיליון שקל.

הצלחה לקרנות ההלוואות המשותפות להתאחדות התעשיינים. 67 מפעלים קטנים ובינוניים חברי התאחדות התעשיינים, כבר קיבלו הלוואות בסיוע התאחדות התעשיינים בהיקף כספי  כולל של כ-84 מיליון שקל, כאשר הקרן ההדדית של המעסיקים היתה ערבה על כ-34 מיליוני שקלים. מדובר במפעלים חברי התאחדות התעשיינים, שקבלו הלוואות, בענפי המתכת, החשמל, טקסטיל, מוצרי בניה וצריכה, מזון, כימיה, פרמצבטיקה והייטק.
מהתאחדות התעשיינים נמסר, כי 28 מפעלים קיבלו הלוואות מקרן קורת בהיקף כספי של 13.6 מיליון שקל; 27 מפעלים קיבלו הלוואות מבנק המזרחי בהיקף כספי של 32.2 מיליון שקל; ו-12 מפעלים קיבלו הלוואות מבנק אוצר החייל בהיקף כספי של כ-38 מיליון שקל.

כזכור, באמצע מרס 2009, הקימו התאחדות התעשיינים ובנק מזרחי טפחות קרן הלוואות של 200 מיליון שקל למפעלים בינוניים. ע"פ ההסכם, המפעלים החברים בהתאחדות התעשיינים יכולים לקבל הלוואה של עד 2 מיליון שקל למפעל בתנאים אטרקטיביים במיוחד לתקופה של 5 שנים.

בנוסף, התאחדות התעשיינים ובנק אוצר החייל בשיתוף קרן קורת, קרן אשר הוקמה במטרה לסייע לפיתוח המגזר העסקי בישראל וליצירת מקורות תעסוקה, העמידו הלוואות לחברי התאחדות התעשיינים בהיקף של עד 320 מיליון שקל.

בכל קרנות ההלוואה ערבה התאחדות התעשיינים באמצעות הקרן ההדדית לחלק ניכר מהיקף ההלוואה, כך שהלווה נדרש להעמיד ביטחונות רק ל-15% עד 25% מהיקף ההלוואה. בנוסף, הריבית הנגבית הינה מהנמוכות בשוק כיום.

במסגרת השיתוף עם בנק אוצר החייל משלימה התאחדות התעשיינים 20% מגובה הערבות הנדרשת מהלווה, בנוסף לערבות המדינה בגובה 70% כך שהלווה אינו נדרש להעמיד ערבות מטריאלית כלל.

התאחדות התעשיינים מציינת, כי בקשות של 40 מפעלים נוספים קטנים ובינוניים, החברים בהתאחדות התעשיינים, מצויות בימים אלה בטיפול.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share