19% מהמפעלים יוציאו את העובדים לחופשות מרוכזות הקיץ, תוך הפסקת הפעילות

21/06/2009

משאל התאחדות התעשיינים בקרב יותר מ-80 מפעלי תעשייה מגלה:

רן טוטנאור: 19% מהמפעלים יוציאו את העובדים לחופשות מרוכזות הקיץ, תוך הפסקת הפעילות; 25% מהמפעלים משתתפים בתשלום קייטנות לילדי העובדים; כמעט כל המפעלים לא מקצרים בקיץ את ימי העבודה.

 

19% ממפעלי התעשייה, יוציאו את העובדים לחופשות מרוכזות הקיץ, תוך הפסקת פעילות המפעל. כך מסר רן טוטנאור, יו"ר ועדת העבודה של התאחדות התעשיינים ומנכ"ל חברת טוטנאור, בהסתמכו על משאל שנערך בקרב יותר מ-80 מפעלי תעשייה בענפי ההייטק, המתכת והחשמל,  הטקסטיל והאופנה, המזון, הכימיה והפרמצבטיקה, ומוצרי צריכה ובניה.

 

טוטנאור מציין, כי מהמשאל מתברר, כי בתוך כך כשליש ממפעלי הטקסטיל יוציאו את העובדים לחופשות מרוכזות בקיץ, כך גם בכ- 26% ממפעלי המתכת והחשמל ובכ- 23% ממפעלי המזון.

 

טוטנאור מוסיף, כי 20% ממפעלי ההייטק יוציאו את העובדים לחופשות מרוכזות תוך הפסקת פעילות המפעל כמו גם כ-9% ממפעלי הכימיה והפרמצבטיקה ו-9% ממפעלי הבניה והצריכה.

 

יו"ר ועדת העבודה בהתאחדות התעשיינים מציין, כי בקרב 15% ממפעלי התעשייה  יצאו חלק מהעובדים לחופשה מרוכזת, זאת תוך המשך פעילות המפעל. ב-68% מהמפעלים ינתנו החופשות לפי בחירת העובד. 8% מהמפעלים יצאו לחופשות לפי תכנון אספקות ולקוחות ולפי עומס הייצור. (יצויין, כי הנתונים מסתכמים ביותר מ-100% שכן יש מפעלים המוציאים את העובדה לחופשות במספר אופנים).

 

עוד מתברר מהמשאל של התאחדות התעשיינים, כי 25% מהמפעלים משתתפים בתשלום קייטנות לילדי העובדים, 23% מהמפעלים משתתפים במימון נופש או סוף שבוע של העובדים, 27% מהמפעלים מארגנים לעובדיהם ימי כיף ו-43% מהמפעלים לא עורכים כלל פעילות קיץ לעובדיהם. (יצויין כי הנתונים מסתכמים ביותר מ-100% שכן ניתן היה לענות על יותר מתשובה אחת).

 

טוטנאור מציין, כי מהמשאל עולה, כי  כמעט כלהמפעלים לא מפחיתם את מספר שעות העבודה בחודשי הקיץ.

 

טוטנאור מדגיש, כי 63% מהמפעלים ישלמו לעובדיהם את דמי ההבראה במשכורת חודש יולי, 11% במשכורת חודש אוגוסט, 11% משלמים לעובדים את דמי ההבראה במועד בו התחיל העובד את עבודתו, השאר 33% משלמים במועדים אחרים – בחודש יוני, דצמבר, ינואר ואף לאורך השנה כולה. (יצויין כי הנתונים מסתכמים ביותר מ-100% שכן ישנם מפעלים המשלמים במספר מועדים).

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share