בכירי רשויות המס לשעבר נגד הצעת רשות המיסים לשינוי שיטת הדיווח למע"מ

17/06/2009

 התאחדות התעשיינים: בכירי רשויות המס לשעבר מתגייסים למאבק  בהצעת רשות המיסים  לשינוי שיטת הדיווח למע"מ.

 

בכירי רשויות המס לשעבר מתגייסים למאבק  בהצעת רשות המיסים  לשינוי שיטת הדיווח למע"מ. כך נמסר מהתאחדות התעשיינים.

 

בישיבה שקיימה אתמול לשכת התיאום של האירגונים הכלכליים, הביעו בכירי רשויות המס הסתייגויות רבות כנגד הצעת רשות המיסים  לביצוע שינויים מרחיקי לכת בשיטת הדיווח למע"מ.

 

המשתתפים טענו, כי מעבר להגדלה משמעותית של נטל הדיווח ועלויות הדיווח שיוטלו על הנישומים, מדובר  בשינוי מהפכני במערכת היחסים שבין הנישום לרשויות המס. שינוי זה  יביא לכך שבמקרים רבים גם עוסקים שפועלים כחוק ובתום לב "ייענשו", והחזרי מע"מ המגיעים להם כדין, יעוכבו.

 

הדוברים בישיבה  הביעו חשש  מיישום השיטה המוצעת ע"י רשות המיסים  , אשר מתייחסת לכלל המגזר העיסקי כ"עבריינים בפוטנציה", ובהשיתה על מגזר זה את תסמונת "האח הגדול" היא מהווה  פגיעה קשה בפרטיות, שאינה מידתית ביחס לתוצאה. בישיבה סוכם על הכנת מסמך התייחסות מפורט ובחינת הצעות אלטרנטיביות להצעת האוצר.

 

בישיבה שנערכה בבית התעשייה בתל אביב השתתפו  בכירי רשויות המס לשעבר ומומחי מס מובילים: רו"ח ראובן שיף, רו"ח יאיר רבינוביץ – לשעבר נציב מס הכנסה, רו"ח טלי ירון אלדר – לשעבר נציבת מס הכנסה, מוטי איילון – לשעבר מנהל אגף מכס ומע"מ, עו"ד נדב הכהן, עו"ד דורון לוי, עו"ד איתן צחור, רו"ח משה יסקין יהודה (יודקה) שגב- מנכ"ל התאחדות התעשיינים, ועוד

 

יודגש, כי במסגרת עסקת החבילה הוחלט על הקמת צוות  משותף של הממשלה ולשכת התאום של הארגונים הכלכליים, אשר ייבחן את נושא הדיווח המקוון (החשבוניות הפיקטיביות). הצוות כולל את: עו"ד יהודה טלמון – נשיא לה"ב, לשכת ארגוני העצמאים ויו"ר ועדת הכלכלה של לשכת התאום, ראובן שיף – נשיא לשכת רואי החשבון, ירום אריאב – מנכ"ל משרד האוצר ויהודהנסרדישי – מנהל רשות המסים.

הישיבה של אתמול היתה ישיבת הכנה ופגישת התייעצות לקראת ישיבת הצוות המשותף של הממשלה ולשכת התאום בנושא זה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share