שר האוצר הגיע למזכר הבנות עם שרגא ברוש נציג האיגודים הכלכליים על עסקת החבילה: המגזר העסקי יקבל 2.5 מיליארד ₪ לצמיחת המשק

16/06/2009

שר האוצר  הגיע למזכר הבנות עם שרגא ברוש נציג האיגודים הכלכליים על עסקת החבילה:

 המגזר העסקי יקבל 2.5 מיליארד ₪ לצמיחת המשק

 

 

לאחר מרתון לילי נוסף, שהתכנס לאור קשיים בחתימה על עסקת החבילה, הגיעו שר האוצר יו"ר לשכת התיאום של האיגודים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש,   להסכם, בדבר ההטבות שיקבל המגזר העסקי כדי לעודד את הצמיחה במשק. מדובר על הטבות בגובה של כ 2.5 מיליארד ₪.

 

במסגרת השיחות סוכם כי הממשלה תיתן עדיפות לחברות ישראליות במכרזים לביצוע עבודות גם בחברות הממשלתיות ובעיריות. עוד סוכם על הגדלת תקציב המדען הראשי בהיקף של 900 מליון ₪ - מהלך שיעודד את תעשיית ההי-טק. 900 מיליון ₪ יופנו לעידוד השקעות הון, 400 מיליון ₪ יוקצו לשיפוץ מוסדות חינוך ברחבי הארץ, ו 250 מיליון ש"ח יוצאו  כדי לעודד את התיירות לישראל .

 

 ברוש אומר הבוקר כי החבילה שהושגה נוגעת בכל אזרח, בכל עובד ובכל מובטל. אני שבע רצון מההבנות החוזרות לגבי מספר נקודות שהיו לגביהן חילוקי דעות. אני לא רוצה לחשוב כיצד היתה נבנית המדיניות הכלכלית ללא שותפות ומעורבות של העובדים והמעסיקים. המצב כרגע הוא שלצלע של המעסיקים במשולש הכלכלי הזה נמצא לדעתי פתרון הולם ואני מקווה שגם מההיבט של העובדים ימצא פתרון הולם. כולי תקווה כי מודל השותפות שחייב לצאת כבר לדרך יביא לצמיחה אמיתית ומתמשכת ויותר מזה- לשינוי תרבות ההתנהלות בחברה הישראלית.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share