לפרוץ את תקרת הזכוכית

"מיום שבעלי ואני נישאנו הסכמנו על שותפות מלאה. אצלנו אין בידול בתפקידים. לכל אחד מאיתנו זכות לפתח קריירה ולגדל משפחה, וחובה לנהל את משק הבית ". ריאיון עם אילנה לנגר, יו"ר פורום המנהלות בתעשייה

"עד לא מזמן שלטה בארץ ובעולם מוסכמה - גבר משקיע בקריירה, ואישה, גם כשיש לה קריירה, משקיעה בבית, ומוצאת לה זמן לקריירה", אומרת ליאורה לנגר, סמנכ"ל יצוא ושיווק חו"ל באופיס טקסטיל מקבוצת פישמן, ויו"ר פורום המנהלות בהתאחדות התעשיינים. "את המוסכמה הזאת אנו מנסות לשנות, וזה לא קל, כי נשים, בניגוד לגברים, מסיימות את יום העבודה וממהרות הביתה, בלי שיוכלו להמשיך לפגישות ולכינוסים מעבר לשעות העבודה. לנשים גם אין את כל הנטוורקינג שגברים טיפחו עוד מימי הצבא...".

 

פורום המנהלות הוקם ב-94' וחברות בו כ-750 נשים הנושאות בתפקידי ניהול בתעשייה, על כלל ענפיה. הפורום מהווה מסגרת תומכת בנשים-מנהלות בתעשייה, למען קידומן במפעליהן ולהגברת ייצוגן בהנהלות ובדירקטוריונים, לרבות של חברות ציבוריות וממשלתיות. הפורוםמהווה גם גורם מקשר בין מנהלות ממפעלים ומתחומים שונים, ליצירת במה מקצועית, שיתוף-פעולה והפריה הדדית ביניהן. כמו בכל פורומי ההתאחדות, הפעילות בפורום נעשית בהתנדבות, אך זה לא מפריע להן לקדם במרץ את המטרת שלשמן הוקם הפורום - קידומן והעצמתן של המנהלות בתעשייה, בנייה והעמקתהרישות של המנהלות בתעשייה, וקידום מיזם "דור העתיד להיי-טק בתעשייה - הפלטפורמה לבניית מאגר מנהלי ומנהלות העתיד בתעשייה.

 

למה בחרת בתעשייה, וביצוא?

"היא קסמה לי. רעש המכונות נשמע באוזניי כמו מוזיקה...", אומרת ליאורה שהגיעה לאופיס טקסטיל לפני כ-10 שנים מהמגזר הציבורי (מ"מ יו"ר נעמ"ת הארצית). "העשייה והיצירה משכו אותי כי היכן שאפשר לתרום שם אני נמצאת והתעשייה, כמו המגזר הציבורי, היא הגלגל שמניע את מנוע המדינה. והיצוא? בלעדיו הרי אי אפשר". אופיס טקסטיל מייצאת טקסטיל לבית – בדים וגם מוצרים מוגמרים – מפות, וילונות וכו'. החברה פועלת בהדפסת, אשפרת וצביעת בדים גם לשוק המקומי. באופיס טקסטיל - 220 עובדים.

 

מה כולל סדר היום שלך?

"סדר היום שלי מגוון, החל מישיבות חברה וישיבות צוות ועד עבודה מול לקוחות, כולל אירוח לקוחות, נסיעות לחו"ל והיערכות לתערוכות בינלאומיות". את היום היא מתחילה אמנם ב-8:00, אך ממשיכה סביב השעון, בהתאם לשעות העבודה של לקוחותיה ברחבי העולם. המפעל מייצא לצפון אמריקה, כולל קנדה ומקסיקו, לאירופה המערבית והמזרחית ואף לטייוואן.

ליאורה נשואה ואימא לשני בנים בוגרים, גרה בתל אביב, ונוסף על תפקידיה היא מוצאת זמן גם לשמר את ערכיה. "אני ציונית אידיאליסטית", היא מעידה על עצמה, "ופועלת בהנהלת מכון אבשלום ובעמותת היעל של רשות הטבע והגנים".

 

איך מצליחים לעשות הכול ככה?

"צריך שותף טוב. מיום שבעלי ואני נישאנו הסכמנו על שותפות מלאה וכך גם גידלנו את הילדים. אצלנו אין בידול בתפקידים. לכל אחד מאיתנו זכות לפתח קריירה ולגדל משפחה, וחובה לנהל את משק הבית. את זה אפשר להשיג, ולהתמיד לאורך זמן, רק על ידי הסכמה". בעלה של ליאורה הוא רופא, מנהל מחלקה. "אחד הדברים שלקחתי על עצמי הוא להביא נשים להכרה שזה מה שצריך לעשות, שזה לא רק לגיטימי, אלא מוסיף ומפרה".

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share