ראשי התעשיות הביטחוניות: ממשלת ישראל חייבת לדחות על הסף את כוונת האוצר לקצץ 3-4 מיליארדי שקלים בתקציב הביטחון, דבר שיביא להרס התעשייה הביטחונית בישראל.

3/05/2009

בסיכומו של כינוס חירום בראשותם של ראשי פורום התעשיות הביטחוניות בהתאחדות התעשיינים לקראת ישיבת הממשלה ב-3 במאי 

ד"ר אהוד גנני-מנכ"ל רבינטקס ויו"ר פורום תעשיות ביטחוניות בהתאחדות התעשיינים:

ממשלת ישראל חייבת לדחות על הסף את כוונת האוצר לקצץ 3-4 מיליארדי שקלים בתקציב הביטחון, דבר שיביא להרס התעשייה הביטחונית בישראל; מזהיר - כל קיצוץ של 1 מיליארד שקל בתקציב הרכש מהתעשייה הישראלית משמעותו פיטורים של 5,000 מועסקים בתעשייה, סגירתם של=כ-100 מפעלים, רובם בפריפריה ואובדן של כ-4 מיליארד שקל ביצוא. קורא להקצות באופן קבוע את תקציב הרכש השקלי של משהב"ט.

 

ממשלת ישראל חייבת לדחות על הסף את כוונת האוצר לקצץ 3-4 מיליארדי שקלים בתקציב הביטחון, דבר שיביא להרס התעשייה הביטחונית בישראל.

עד היום לא קבלנו מאף גורם באוצר או במשרד הביטחון, הבטחה שהתעשיות הביטחוניות בישראל לא יפגעו.כך אמר ד"ר אהוד גנני, ויו"ר פורום התעשיות הביטחוניות בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל רבינטקס, בכינוס חירום שערך הפורום בסוף השבוע, לקראת ישיבת הממשלה היום, (יום א' - ה-3 במאי) , שתדון בנושא זה.

 

ד"ר גנני מזהיר, כי כל קיצוץ של 1 מיליארד שקל בתקציב הרכש השקלי מהתעשייה המקומית, יביא לסגירתם של כ- 100  מפעלי תעשייה, לאובדן של כ-4 מיליארד שקל ביצוא הביטחוני של ישראל, ולפיטוריהם של 5,000 עובדים חלקם בפריפריה בערים מוכות  

 

אבטלה כמו קריית שמונה, שדרות, בית שאן, שלומי, אשקלון, מעלות, מצפה רמון ואחרות.הגברת האבטלה בהעברת קווי היצור לחו"ל. 

 

ד"ר גנני קרא לרוה"מ, מר בנימין נתניהו, לשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ ולשר הביטחון, רא"ל (מיל.) אהוד ברק, שביחד נושאים באחריות למשק הביטחון, לראות בתקציב הרכש השקלי של משהב"ט - תשתית לאומית ולהקצות באופן קבוע, כבר בתקציב 2009 את החלק בתקציב משהב"ט המיועד לרכישות בארץ.

 

כמו כן, מציין יו"ר הפורום, שהתעשייה הבטחונית בישראל, היא מענפי התעשייה הבודדים במשק הישראלי שהצליח עד כה במאבק בפיטורין ושלא צמצם את היקפי התפוקה שלו במשק, וכל פגיעה בתקציב התשתית של הרכש השקלי  במשרד הבטחון כמותו ככריתת הענף עליו אנו יושבים.

 

יו"ר פורום תעשיות ביטחוניות ציין, כי רכישות מערכת הביטחון מהתעשייה הישראלית מהוות כרטיס ביקור לשוקי העולם ותנאי הכרחי לקידום היצוא הביטחוני, העומד כיום על  כ-6 מיליארדי דולרים בשנה ומציב את ישראל במקום ה-5 בעולם, עם מחזור מכירות של כ-10% מסך המכירות של ציוד ביטחוני בעולם. אין אף ענף בכלכלה הישראלית שתופש נתח יחסי כל כך משמעותי בקנה מידה עולמי. יש לנצל הצלחה זו ולהמשיך ולמנף אותה.

 

ללא רכישות אלה, טוען ד"ר גנני , יאלצו התעשיות הביטחוניות והתעשיות הנלוות אליהן, המפרנסות כ-70,000 אלף איש בישראל (עובדים באופן ישיר ועקיף),  לחסל קווי יצור, להקטין את ההשקעות במחקר ופיתוח ולהטיל אלפי עובדים נוספים למעגל האבטלה.

 

ד"ר גנני הוסיף, כי דווקא בעת משבר כלכלי חריף, כאשר כלכלות העולם תרות אחר פיתרונות ליציאה מהמיתון, התעשייה הביטחונית היא אחד המאיצים הבולטים שיכולים להוציא את המשק הישראלי מהמצוקה הכלכלית בה הוא שרוי. יש להקצות עוד תקציבים ובודאי שלא לקצץ שכן השקעה בפרויקטים של התעשייה הביטחונית נעדר מבירוקרטיה שתלווה פרויקטים חדשים

 

אחרים. בתעשיה הבטחונית קיימת התשתית המקצועית, היכולת הארגונית והנסיון להגיב באופן מיידי ויעיל ולבצע פרויקטים ומטלות לאומיות בכדי להאיץ מחדש את הצמיחה.

 

יו"ר הפורום טוען כי תקציב משרד הבטחון, ובמיוחד תקציב הרכש השקלי ותקציב המו"פ בתקציב הבטחון, הינם תקציבים התורמים ישירות לתעסוקה ומעודדי צמיחה. במקום לקצץ בהם, יש להוסיף עליהם, במיוחד בתנאים בהם מצוי כיום המשק, מכיוון שהם מעודדים תעסוקה, יצוא, וצמיחה.

 

גנני מוסיף, כי השקעה בתעשייה הביטחונית המקומית תזכה למינוף של פי 5 בסך הכולל של מכירות החברות ועל כן כדאיות ההשקעה בתעשיות הללו גבוהה לאין שיעור מהשקעה בסקטורי תעשייה אחרים. בכך ינתן פיתרון למחסור בביקושים ריאליים עבור התעשייה.

 

יצויין, כי בתעשיות הביטחוניות מועסקים כ-70 אלף עובדים בכ-350 מפעלים, חלקם בפריפריה. מחציתם מועסקים ישירות במפעלים ומחציתם כקבלני משנה.

 

בהנהלת פורום התעשיות הביטחוניות משתתפים באופן קבוע מנכלי כל התעשיות הביטחוניות המובילות במשק: יוסי אקרמן מנכ"ל אלביט מערכות, יצחק ניסן, מנכ"ל התעשיה האוירית, אבי פלדר, מנכ"ל התעשיה הצבאית, ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל ומיקו גילת, מנכ"ל ויו"ר מיקאל.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share