יעקב פרי בפני ראשי התאחדות התעשיינים: הבטחת הביטחונות המבורכת בתוכנית "בלימה ותנופה" למערכת הבנקאית - איננה פותרת את מחסום האשראי

27/04/2009

יעקב פרי בפני ראשי התאחדות התעשיינים: הבטחת הביטחונות המבורכת בתוכנית "בלימה ותנופה" למערכת הבנקאית - איננה פותרת את מחסום האשראי.

 

יעקב פרי, יו"ר דירקטוריון בנק מזרחי – טפחות וראש השב"כ לשעבר, היה אורח נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש והוועד הפועל של התאחדות התעשיינים, בראשותו של רוני קוברובסקי – יו"ר ועד הפועל.

 

פרי אמר, בין השאר, כי בעקרונות התוכנית הכלכלית של הממשלה "בלימה ותנופה", יש בהם מהלכים לאיתנות פיננסית. זוהי תוכנית שמרנית וסבירה, כאשר רוב עקרונות התוכנית ישפיעו דווקא בטווחי זמן ארוכים.

 

לדעתו, הבטחת הביטחונות המבורכת למערכת   הבנקאית, איננה פותרת את מחסום האשראי.

 

עוד אמר, כי אין פיתרון לכשל השוק ממנו סובלות חברות לגייס הון. לדעת פרי, ההישג הגדול של התוכנית – המאמץ הכביר שהושקע בהרחבת האשראי, ל-22 מיליארד שקל.

 

לדעתו, בעיית שוק ההון תחריף, כי לבעל האג"ח אין יכולת לגלגל האשראי.

 

עוד אמר פרי, כי ללא תהליך מדיני, כן ומתמשך, לא נוכל לבנות כלכלה יציבה ומשגשגת לאורן זמן.

 

פרי ציין, כי המימון החוץ בנקאי יצר בעייה בגדול.

 

פרי הדגיש, כי כדי שרשימת התשתיות שבידי האוצר תצא לפועל, הדבר תלוי בקיצוץ סעיפים אחרים של התקציב. זאת כדי לבנות מקורות להגדלת ההשקעות בתשתיות.

 

לדעת פרי, יש לתת עדיפות ליצרנים המקומיים, יש למנף תקנים בינלאומיים כדי לחדור לשווקים חדשים ולחזק את המעמד המועדף של ישראל בסחר עם ארה"ב.

יעקב פרי אורח ועד הפועל של התאחדות התעשיינים  יעקב פרי אורח ועד הפועל של התאחדות התעשיינים
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share