מה שהוצג היום ע"י רוה"מ ושר האוצר הם רק עיקרי התוכנית הכלכלית, הפרטים יגובשו, כפי שסוכם, תוך שבועיים-שלושה עם המעסיקים וההסתדרות, והתוכנית הכלכלית תהיה אז מוסמכת על הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים.

בתגובה לעיקרי התוכנית הכלכלית "בלימה ותנופה" שהוצגה ע"י רוה"מ ושר האוצר.
שרגא ברוש: מה שהוצג הם רק עיקרי התוכנית הכלכלית; הפרטים יגובשו, כפי שסוכם, תוך שבועיים-שלושה בשיתוף עם המעסיקים וההסתדרות; נתניהו ושטייניץ נגעו בנקודות הנכונות.
                                                                                
מה שהוצג היום  ע"י רוה"מ ושר האוצר הם רק עיקרי התוכנית הכלכלית, הפרטים יגובשו, כפי שסוכם, תוך שבועיים-שלושה עם המעסיקים וההסתדרות, והתוכנית הכלכלית תהיה אז מוסמכת על הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. כך אמר שרגא ברוש, יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים בתגובה לעיקרי התוכנית הכלכלית "בלימה ותנופה" שהוצגה ע"י נתניהו ושטייניץ.
                                    
ברוש ציין, כי באופן כללי ניתן לומר כי כאשר רוה"מ ושר האוצר באים עם עיקרי תוכנית כלכלית שצריכה לנסות ולסייע ולהוציא את המשק מהמשבר, לחדש את הצמיחה מהר ככל הניתן ולהקטין את כמות הפיטורים – בהחלט ניתן לומר כי הם נגעו בנקודות הנכונות, כמו עידוד האשראי למשק ולמגזר העסקי, עידוד היצוא, הזרמת הון לבנקים ועוד.


ברוש הדגיש, כי כל אותם עיקרי הדברים שהוצגו היו"ם ע"י רוה"מ ושר האוצר יקבלו, כאמור, תוך שבועיים-שלושה תוכן ומשמעות – אז נדע את מרכיביה האמיתית ומשמעותיה של התוכנית.
 
יש לנו, אמר ברוש, תוכנית מאוד מסודרת ומפורטת אך צריך לתת את ההזדמנות ל"צלעות המשולש" לגבש את הפרטים, שכן הבעיות הם בפרטים.
 
מה שחשוב הוא להבטיח את שרידותם של העסקים.
 
בהתייחסו לרפורמות המבניות שהוצגו ע"י נתניהו ושטייניץ, אמר ברוש, כי הוא בעד ייעול השירות הציבורי. במסגרת זו, צריך לקחת בחשבון שהנמל חייב לספק שירותים ברמה נאותה; מנהל מקרקע ישראל חייב להוציא תוכנית מהר, בזמן אמיתי ובלי בירוקרטיה. כן הדברים אמורים לגבי השקעה בתשתיות שבשל הבירוקרטיה הנוראית, לא הצליחו עד היום להוציא לפועל תוכניות השקעה בהיקף של 20 מיליארד שקל בתחומים של התפלות מים, רכבות, כבישים ועוד.
 
לדעת ברוש, ניתן להגיע להסכמות גם עם הוועדים כפי שהיה ברפורמה בנמלים בפברואר 2005. כן ניתן להגיע להסכמות גם עם ועדי עובדי חברת החשמל.
 
לדעתו, יש לעשות שינויים בחברת חשמל שצריכה להתייעל, להיות זולה יותר, להיות אפקטיבית ולהגדיל את כמות החשמל שהיא מספקת.
 
במילים אחרות, אמר ברוש, כי ניתן לבצע את הרפורמות שהממשלה רוצה להוביל גם בתחום החשמל, גם בתחום הנמלים וגם בתחום מנהל מקרקעי ישראל, אך יש לעשות זאת בשכל, במחשבה רבה ותוך הידברות.
 
לדעתו ניתן להצליח וחובה להצליח בכך.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share