התאחדות התעשיינים קוראת למפעלי התעשייה ליטול חלק ב"שעת כדור הארץ", למען הגנת הסביבה ולהחשיך מחר המתקנים למשך שעה, במידת האפשר.

22/04/2009

התאחדות התעשיינים קוראת למפעלי התעשייה ליטול חלק ב"שעת כדור הארץ", למען הגנת הסביבה ולהחשיך מחר ביום האירוע, את המתקנים למשך שעה, החל מהשעה 20:00,  במידת האפשר.

 

אשר גרינבאום, יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים ומשנה למנכ"ל כימיקלים לישראל פנה בבקשה ל-2,000 המפעלים  החברים בהתאחדות התעשיינים בצורה ישירה ועקיפה ליטול חלק באירוע חשוב זה.

 

לדבריו, השתתפות מפעלי התעשייה בפעילות זו תעביר מסר חשוב של אחריות, מודעות ואכפתיות ואף תשמש מודל לחיקוי לגופים רבים נוספים.

 

גרינבאום מציין בפנייתו, כי השתתפות המפעלים בפרוייקט זה מהווה צעד חיוני לתרומה  ולשותפות התעשייה לפעילות הקולקטיבית למען ההגנה על הסביבה הקרובה וההגנה על כדור הארץ כולו.

 

בחוזר שהופץ לכל מפעלי  התעשייה מציין גרינבאום, כי הפעילות יכולה לכלול כיבוי של תאורת מתקנים ורחוב, תאורת רקע והארה, כיבוי אורות ומיזוג במשרדים, חדרי אוכל וכד'. כל זאת במידת האפשר וכל עוד הפעילות אינה מהווה סיכון בטיחותי, סביבתי או בטחוני, כאשר יש לבצע תיאום מלא מול הרשויות והגופים הנחוצים לאישור, (כגון חברת החשמל).

 

יצויין, כי "שעת כדור הארץ" שתצויין בישראל מחר בשעה 20:00, תכלול החשכה של בתים פרטיים, עסקים, מבני ציבור ועוד.

 

גרינבאום מציין בפנייתו, כי "שעת כדור הארץ" צויינה לראשונה ב- 31 במרץ 2007 בסידני שבאוסטרליה ולקחו בה חלק 2.2  מיליון תושבים וכ-2,100 בתי עסק אשר החשיכו את בתיהם לשעה וזאת כחלק מהמאבק העולמי בהתחממות כדור הארץ ובצורך לתת דגש להעברת האחריות לכל אחד ואחת.

 

מטרת "שעת כדור הארץ" אינה בחסכון, אלא  במסר שהיא מביעה - נכונותם וכוחם של אנשים וגופים להירתם יחד למשימה גדולה ומשותפת: חסכון באנרגיה שבכוחו להקטין את צריכת החשמל ופליטת גזי החממה לאוויר ובכך להגן על הסביבה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share