מאיר בר-אל: התאחדות התעשיינים פועלת לשימוש מקסימלי בתוצרת כחול-לבן בפרוייקט מעבר בסיסי צה"ל לנגב

21/04/2009

מאיר בר-אל: התאחדות התעשיינים פועלת לשימוש מקסימלי בתוצרת כחול-לבן בפרוייקט מעבר בסיסי צה"ל לנגב; מעריך: עבודות בהיקף של 10 מיליארדי שקלים יכולות להתבצע ע"י התעשייה הישראלית - יתן תעסוקה לכ-30 אלף עובדים חדשים ב-5 השנים הקרובות; מטה כחול-לבן בהתאחדות התעשיינים – מפיק קטלוג ממוחשב למתכנני עיר הבה"דים – יאפשר למפעלים להשתלב בפרוייקט ביתר קלות.

 

התאחדות התעשיינים פועלת לשימוש מקסימלי בתוצרת כחול-לבן בפרוייקט מעבר בסיסי צה"ל לנגב. כך מסר מאיר בר-אל, סמנכ"ל התאחדות התעשיינים ומנהל מטה "מיוצר בישראל" (כחול-לבן) בהתאחדות התעשיינים.

 

בר-אל הוסיף, כי התאחדות התעשיינים הקימה פורום מיוחד שיטפל  וידאג למיצוי כל הדרכים לשילוב התעשייה הישראלית בפרוייקט.

 

מטה "מיוצר בישראל" בהתאחדות התעשיינים מפיק קטלוג ממוחשב (CD), שיהווה מעיין מאגר מידע זמין ועדכני, בו יופיעו כל היצרנים המעוניינים להשתלב בפרוייקט ע"פ סיווג מוצרים.מדובר בקטלוג שיהווה בסיס לתכנון עיר הבה"דים ויהווה קרש קפיצה למפעלים להשתלב בפרוייקט אדיר זה. הן בייצור הזדמנויות עסקיות והן בשילוב מוצרי כחול-לבן בתכנון ובביצוע הפרוייקט.

 

בר-אל הדגיש כי הכוונה היא להנחות את המתכננים של הפרוייקט, להעדיף מוצרים מתוצרת הארץ ולחשוף בפניהם את האפשרויות הקיימות. כן יתקיימו מפגשי עדכון תקופתיים עם מנהלת הפרוייקט.

 

הקטלוג, אומר בר-אל, ישרת את עולם המתכננים, הארכיטקטים, האדריכלים, הקבלנים והמהנדסים הקשורים לפרוייקט עיר הבה"דים בנגב, כמו גם לפרוייקטים אחרים. הקטלוג נותן למעשה לתעשייה, הזדמנות לשווק עצמה, ולהתאחדות התעשיינים הוא מאפשר להעלות את קרנה ואת תרומתה לתעשייה.

 

בר-אל מעריך, כי התעשייה הישראלית יכולה לבצע בפרוייקט עבודות בהיקף של 10 מיליארדי שקלים, דבר שלהערכתו יתן תעסוקה לכ-30 אלף איש ב-5 השנים הבאות.

 

לדבריו, התעשייה צריכה להיערך ולהתאים עצמה מראש לפרוייקטים בסדר גודל כזה, ולכן אנו רואים חשיבות מרובה בתאום מוקדם ככל האפשר מול הנהלת הפרוייקט.

 

הוא הדגיש, כי דווקא בימים אלה של מיתון ומשבר עולמי – הזרמת עבודות בהיקף של מיליארדי שקלים, עשוי להוות מנוף חשוב ביותר לצמיחת התעשייה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share