גד פרופר: מיתון גם במתנות החג לעובדי התעשייה - 13% מהמפעלים לא יתנו כלל מתנות לפסח; 15% הפחיתו את שווי השי בשיעור ממוצע של 35%

6/04/2009

לקראת הפסח

גד פרופר: מיתון גם במתנות החג לעובדי התעשייה - 13% מהמפעלים לא יתנו כלל מתנות לפסח; 15% הפחיתו את שווי השי בשיעור ממוצע של 35%; סה"כ שווי השי הממוצע לחג - כ-420 שקל - ירידה של 18% לעומת פסח קודם.

 

 

מיתון גם במתנות החג לעובדי התעשייה. 13% מהמפעלים לא יתנו כלל מתנות לפסח השנה, 15% הפחיתו את שווי השי בשיעור ממוצע של 35%. כך מסר גד פרופר, יו"ר איגוד מוצרי בניה וצריכה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל אסם אינטרנשיונל, בהסתמכו על בדיקה שערך המטה בקרב  עשרות מפעלים.

 

פרופר ציין, כי  שווי השי הממוצע לחג פסח  בתעשייה עומד השנה על כ-420 שקל, ירידה של כ-18% לעומת פסח אשתקד.

 

כן מתברר מבדיקת התאחדות התעשיינים, כי  80% ממפעלי התעשייה יעניקו לעובדיהם תלושי שי; 12% יעניקו כשי שיק או כסף מזומן, 8% יעניקו מוצר מתוצרת כחול-לבן (מדובר במארז יינות, חרוסת, וכד').

 

כן מתברר מהבדיקה, כי שב-82% מהמפעלים מחליט המנכ"ל על השי לעובדים, בכ-4%  מהמפעלים - מחליט הוועד, וב-21% מהמפעלים מחליט  על השי מנהל כוח האדם. (יצויין, כי מספר האחוזים מסתכם ביותר מ-100 שכן במספר מפעלים מתקבלת ההחלטה במשותף).

 

עוד עולה מהבדיקה, כי ב-52% מהמפעלים בוחרים את תלושי השי לפי גובה ההנחות; ב-25% בוחרים לפי גודל הרשת וב-23% מהמפעלים בוחרים לפי מרכיבים אחרים, למשל: מגוון חנויות הרשת, כוח הקניה של התלוש וכדומה.

 

פרופר קורא לציבור העובדים בתעשייה ובמשק לנצל את תווי הקניה לרכישת מוצרים מתוצרת כחול-לבן בלבד.

 

פרופר קורא גם למנהלים ולועדים לבחור שי לחג רק מתוצרת הארץ.

 

פרופר מעריך, כי שוק המתנות לפסח לכלל העובדים במשק יגיע השנה לכ-1.8 מיליארד שקל. שווי המתנות לפסח לכלל עובדי התעשייה מסתכם בכ-220 מיליוני שקלים.

 

פרופר מעריך, כי, אם תווי הקניה לחג ינוצלו לקניות תוצרת הארץ בלבד, יסייע הדבר לשמירה על כ-4,800 מקומות עבודה בתעשייה ובמשק.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share