מנכ"ל התאחדות התעשיינים לשרי האוצר, הפנים והתמ"ת: מפעל קבוצת אלון בשדרות יסגר ו-250 עובדיו יפוטרו – אם לא תחילו את תקנות העדפת תוצרת הארץ בשיעור של 15%, גם על הרשויות המקומיות ובכללן על החברה למשק וכלכלה.

23/03/2009

מנכ"ל התאחדות התעשיינים לשרי האוצר, הפנים והתמ"ת:
מפעל קבוצת אלון בשדרות יסגר ו-250 עובדיו יפוטרו– אם לא תחילו את תקנות העדפת תוצרת הארץ בשיעור של 15%, גם על הרשויות המקומיות ובכללן על החברה למשק וכלכלה.

מפעל קבוצת אלון בשדרות על 250 עובדיו בסכנת סגירה.

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, יהודה (יודקה) שגב פנה היום ( 23 במרס)  לשר הפנים - מאיר שטרית, לשר האוצר - רוני  בר-און ולסגן רה"מ ושר התמ"ת – אלי ישי, בבקשה להחיל את תקנות העדפת תוצרת הארץ בשיעור של 15%, גם על הרשויות המקומיות ובכללן על החברה למשק וכלכלה. תקנות שמופעלות כיום לגבי כל החברות הממשלתיות.

שגב מציין במכתבו, כי לאחרונה הוחלט בחברה למשק וכלכלה לפעול ע"פ הנחיות מנכ"ל משרד הפנים הקובע כי "הרשות המקומית חייבת לבחור בהצעה הזולה ביותר שהתקבלה בהליך בקשת הצעות המחיר".

מנכל התאחדות התעשיינים מציין, כי מימוש החלטה זו יגרום לסגירת מפעל קבוצת אלון שבשדרות ולפיטוריהם של 250 עובדיו. זאת מאחר והיבוא מתורכיה נמוך במחירו מול המוצר הישראלי.

שגב מציין במכתבו כי מדובר בסוגיה קריטית המחייבת החלטה מהירה של השרים הנוגעים בדבר.

קבוצת מפעל אלון מפתחת ומייצרת מתקני תברואה לסוגיהם ומספקת את מוצריה בעיקר לרשויות המקומיות. בשנים האחרונות ייצרה קבוצת אלון מאות מתקנים שיוצרו ע"י העובדים, חרף הבעיות הביטחוניות הקשות.

שגב מציין, כי באם החברה התורכית תזכה במכרז – יפסק הייצור ויפוטרו, כאמור, 250 עובדי מפעל קבוצת אלון.

העתקים מהמכתב נשלחו גם לאריה בר – מנכ"ל משרד הפנים; שוקי אורן – החשב הכללי;  גבי מימון – מנכ"ל משרד התמ"ת; שאול מזרחי – יו"ר החברה למשק ולכלכלה ולאביקם בלר – מנכ"ל החברה למשק וכלכלה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share