התעשייה בצפון ממשיכה להיערך לכל תרחיש בלתי צפוי

11/03/2009

התעשייה בצפון ממשיכה להערך לכל תרחיש בלתי צפוי; פיקוד העורף בשיתוף התאחדות התעשיינים בצפון הכשירו 120 נציגים של מפעלים מהצפון כממונים על ההתגוננות האזרחית במפעלים.

התעשייה בצפון ממשיכה להערך לכל תרחיש בלתי צפוי. פיקוד העורף בשיתוף התאחדות התעשיינים בצפון הכשירו 120 נציגים של מפעלים מהצפון כממונים על ההתגוננות האזרחית במפעלים. זאת כאחד מלקחי מלחמת לבנון השנייה.

מיקי שרן, יו"ר התאחדות התעשיינים צפון מסר, כי 120 נציגי המפעלים יהיו אחראים למעשה לשיפור ההתגוננות האזרחית במפעל, הן בחרום והן בשגרה, כמו אירועי חומרים מסוכנים, רעידות אדמה וכד'.

שרן ציין, כי מפעלי הצפון יעמדו איתן וימשיכו בתהליכי הייצור גם בתרחישי חרום, רק אם ידעו להתכונן למצבים אלו בימי שגרה ויכשירו לכך כוח אדם מתאים.

שרן ציין, כי תוכנית הקורס כללה נושאים כמו: הערכות המפעל לאירועי הרס, חומרים מסוכנים ואיכות הסביבה, כיבוי אש, פינוי אוכלוסיה, מיגון, רעידות אדמה, הכנת תיק מפעל ועוד.

שרן הוסיף, כי מלקחי מלחמת לבנון השניה עלה הצורך ביצירת נהלים להתנהגות בשעת חרום וכי מנהלי המפעלים בצפון העידו שלא היה להם את הידע הנדרש להקניית כלי התגוננות אזרחית, בנהלי העבודה של המפעל בחרום.

יצויין, כי לאחרונה הסתיים המחזור החמישי של קורס ממוני התגוננות אזרחית במפעלי התעשייה שנערך בקרית שמונה, בהשתתפותם של 30 נציגי מפעלים בצפון. 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share