אריק גרבלסקי: 36% מהתעשיינים הצעירים סובלים ממצוקת אשראי, 46% מהלקוחות בטלו הזמנות בהיקף שבין 5% ל-20%

5/01/2009

מבדיקה בקרב עשרות תעשיינים צעירים
אריק גרבלסקי: 36% מהתעשיינים הצעירים סובלים ממצוקת אשראי, 46% מהלקוחות בטלו הזמנות בהיקף שבין 5%  ל-20%; 18% - קיצצו את שכרם ואת שכר הבכירים האחרים בחברה; קורא להקמת קרן להון חוזר בעיקר למפעלים הקטנים והבינוניים בהיקף של 1 מיליארד שקל.

כדי לצלוח את המשבר - 3% מהתעשיינים הצעירים מתכוונים לנסות ולמכור את העסק, 8% מתכוונים לנסות ולהכניס שותף אסטרטגי ו-9% מתכוונים לקחת הלוואות נוספות. כך מסר אריק גרבלסקי, יו"ר פורום דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים ומבעלי מפעל שיש ירושלים.

גרבלסקי הסתמך על בדיקה שנערכה בקרב עשרות תעשיינים צעירים חברי דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים. בדור ההמשך חברים כ-300 תעשיינים צעירים מכל ענפי התעשייה.

עוד עולה, כי 27% מהתעשיינים הצעירים יפטרו עובדים, 64% מתכוונים לפתח נישות חדשות ו-36% מתכוונים לצלוח את המשבר הכלכלי בין ע"י ביצוע השקעות נוספות בעסק, צמצום עלויות ועוד. (ניתן היה לענות בשאלה זו על יותר מתשובה אחת).

גרבלסקי מוסיף, כי מהבדיקה עולה עוד כי 46% מהלקוחות של התעשיינים הצעירים בטלו לאחרונה הזמנות בשל המשבר הכלכלי בעולם בהיקף הנע בין 5% ל-20%.

עוד מתברר, כי 36% מהתעשיינים הצעירים סובלים בימים אלה ממצוקת אשראי ואצל 83% חלה ירידה במכירות לשוק המקומי בהיקף שבין 10% ל-20%, זאת לעומת שלושת החודשים הקודמים.

יו"ר דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים מציין, כי 45% מהתעשיינים הצעירים דווחו כי חלה אצלם ירידה ביצוא בהיקף שבין 10% ל-55%.

עוד מתברר, כי 55% מהתעשיינים הצעירים פטרו עד 10 עובדים כל אחד.

מהבדיקה מתברר עוד, כי 18% מהתעשיינים הצעירים קיצצו את שכרם ואת שכר הבכירים השכירים בחברה בהיקף של כ-10%.

18% מהתעשיינים הצעירים צמצמו ב-50% את מספר הנסיעות העסקיות לחו"ל בשל המשבר.

17% מהתעשיינים הצעירים מדווחים על ירידה דרסטית בביקורים בארץ של לקוחותיהם מחו"ל – עד כדי עצירה מוחלטת.

גרבלסקי מציין, כי דווקא בתקופה זו של משבר, 54% מהתעשיינים הצעירים המהווים דור המשך במפעל, מרבים להתייעץ עם הוריהם מקימי העסק.

יו"ר דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים קורא לממשלה לפעול בדחיפות להקמת קרן להון חוזר בעיקר למפעלים הקטנים והבינוניים בהיקף של 1 מיליארד שקל, שימונף ע"י הבנקים ל-5 מיליארד שקל; להגדיל את ההשקעה בתשתיות בצורה מאסיבית ולפעול בנחרצות ליישום הפרוייקטים; וכן לסייע בהכנסת חדשנות לתעשייה המסורתית.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share