מפגש היסטורי בשדרות של ראשי הארגונים הכלכליים, עם ראשי ההסתדרות

6/01/2009

במפגש היסטורי בשדרות של ראשי הארגונים הכלכליים, עם ראשי ההסתדרות:
שרגא ברוש: מחזקים את הממשלה וצה"ל; בעשרת הימים הראשונים של הלחימה, ספג המגזר העסקי בדרום, הפסד כספי של כ-650 מיליוני שקלים, קורא לשר האוצר, לשבת יחד עם המעסיקים וההסתדרות,  לגבש הסכם פיצוי, כפי שבוצע במלחמת לבנון השניה; יהודה טלמון: מבקש שבכל הסדר לא יקופח חלקם של העצמאים; אלי גונן: אם נתארגן נכון, גם ב-2009 נביא את התוצאות ונביא עוד תיירים; ניסים בובליל: קורא לראש הממשלה להקים צוות שמורכב מהמעסיקים, והעובדים והממשלה.

בעשרת הימים הראשונים של הלחימה בעזה, ספג המגזר העסקי בדרום, הפסד כספי של כ-650 מיליוני שקלים, בגין הפסד מכירות והעדרות עובדים. מדובר בהפסד תוצר של כ-320 מיליוני שקלים. כך אמר היום (6/1) שרגא ברוש, יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים, במפגש היסטורי שנערך במפעל אסם בשדרות של ראשי לשכת התאום של הארגונים הכלכליים וראשי ההסתדרות בראשותו של עופר עיני.

במפגש השתתפו ראש הממשלה - אהוד אולמרט, שר האוצר - רוני בר-און, שר הביטחון - אהוד ברק, שר התמ"ת - אלי ישי, ראש העיר שדרות – דוד בוסקילה, חבר הכנסת שי חרמש, והמארחים דן פרופר - יו"ר אסם וגזי קפלן - מנכ"ל אסם.

ברוש ציין, כי כ-50% מהעובדים בשדרות ובעוטף עזה אינם מגיעים לעבודה וכ-20% מהעובדים לא מגיעים לעבודה באזורים המרוחקים יותר.

יצויין, כי במרחק של 40 קילומטר מעזה מצויים כ-22 אלף עסקים המעסיקים כ-160 אלף עובדים.

ברוש חיזק את ידי הממשלה וצה"ל ואת תושבי הדרום המשתדלים לשמור על שגרת חייהם ככל האפשר.

לדבריו, אין ספק שחייבים לטפל בבעייה הכלכלית. ברוש קרא לשר האוצר ולראש הממשלה לשבת יחד עם המעסיקים וההסתדרות ולחזור על מה שנעשה במלחמת לבנון השניה בכל הקשור לפיצוי העסקים והעובדים.

"לא צריך להמציא את הגלגל, צריכים להעתיק את ההסכם שהיה בעת מלחמת לבנון השניה על העסקים בדרום. זה עלה אמנם 3 מיליארד שקל, אך אף עובד לא פוטר, שום עסק לא נסגר והצמיחה ב-2006 היתה כאילו לא היתה מלחמה".

עוד אמר, כי אנו נמצאים בשתי חזיתות – מלחמה בחזית הבטחונית ומלחמה בחזית הכלכלית. אנו יכולים לייצר את הפתרונות שיכולים להוציא אותנו טוב יותר, ליום שאחרי. הדבר שמעיק עלינו יותר מכל, אמר ברוש, זה מצוקת האשראי למפעלים הקטנים והבינוניים. 97% מהעסקים הם בקטגוריה זו, המעסיקים 1.2 מיליון עובדים. להם צריכים לייצר את הפתרון. גם בנושא זה קרא ברוש לשבת יחד – ממשלה, מעסיקים והסתדרות, כדי להגיע לפתרון.

יהודה טלמון - נשיא לה"ב, ביקש שבכל הסדר פיצוי, לא יקופח חלקם של העצמאים. אנו מרגישים שהממשלה זנחה אותנו, אמר.

אלי גונן – נשיא המלונאים אמר, כי יש לגבש מודל של הסדר מיידי שיתן פתרון למעסיקים ולעובדים, כפי שגובש במלחמת לבנון השניה. עוד אמר, כי אם הממשלה תתכנן את מה שעושים ביום שאחרי, אנחנו שסובלים עכשיו מביטולים, אם נתארגן נכון, גם ב-2009 נביא את התוצאות ונוכל להביא עוד תיירים.

ניסים בובליל – נשיא התאחדות הקבלנים, קרא לממשלה להקים צוות שמורכב מהמעסיקים, העובדים והממשלה, כדי לקיים דיון רציני ואמיתי. הבעיות שקיימות הן פתירות. לדבריו, הפעולה צריכה להעשות באופן מיידי ולא להמתין עד שתהיה קריסה כלכלית.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share