לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים והנהגת ההסתדרות נפגשו הבוקר בעיר שדרות

6/01/2009

הודעת סיכום

לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים והנהגת ההסתדרות נפגשו הבוקר בעיר שדרות למפגש היסטורי בין נציגי המעסיקים ונציגי העובדים, על רקע המלחמה הנמשכת זה היום ה-11 בדרום.

הנהגת ההסתדרות ונשיאי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים מחזקים את ידי חיילי צה"ל, העובדים, המעסיקים ואת תושבי אזור הדרום בתקופה של לחימה במבצע "עופרת יצוקה". הצדדים יעשו צעדים משותפים על מנת למזער את הנזק הכלכלי לעסקים ולעובדים הפועלים באיזור .

הצדדים דורשים מהממשלה לסכם במהירות את הפיצוי למעסיקים ולעובדים על הנזקים שנגרמו במלחמת הדרום במתכונת (המוצלחת) של מלחמת לבנון השניה.

הצדדים שבים ומזכירים כי המבצע בדרום נפתח בתקופה של מלחמת השרדות כלכלית של כלל המגזר העסקי והעובדים בישראל. במלחמה זו משתתפים כל אזרחי המדינה ונצחון במלחמה זו עשוי להכריע את רמת החיים של כלל אזרחי המדינה, יכולתם לעבוד, להשתכר, ליזום, להשקיע ולצמוח. הצדדים קוראים לממשלה להצטרף למאבק משותף באיומי המיתון והפיטורים, כפי שנעשה ברוב מדינות העולם, ולנקוט בצעדים כלכליים אפקטיביים ומיידיים לחיזוק המשק והצמיחה בישראל. הצדדים שבים ומזכירים לממשלת ישראל כי מייצגי הפעילות העסקית במשק כולו- המעסיקים והעובדים- מוכנים לפעול תחת תוכנית משותפת להתמודדות אמיצה מול האיומים הכלכליים והחברתיים המונחים לפתחם.

הוחלט להקים צוות תיאום להסתדרות וללשכת התיאום, שמטרתו לסייע במציאת פתרונות לעסקים, למפעלים ולעובדים בדרום שנפגעו עקב המצב הבטחוני והכלכלי.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share