שרגא ברוש במפגש עיתונאים לקראת האסיפה השנתית של התאחדות התעשיינים: שר האוצר הוא אחד הכישלונות הגדולים ביותר של הממשלה

22/01/2009

שרגא ברוש במפגש עיתונאים לקראת האסיפה השנתית של התאחדות התעשיינים: שר האוצר הוא אחד הכישלונות הגדולים ביותר של הממשלה; אוזלת היד של שר האוצר תעלה למשק מיליארדים ואת החשבון יגישו לנו לשלם.

שר האוצר, רוני בר-און, הוא אחד הכישלונות הגדולים ביותר של הממשלה, הוא הודיע שהוא לא מתכוון לעשות כלום והוא אכן עמד בדיבורו ולא עשה כלום. כך אמר היום (21/1) שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים במפגש עיתונאים, לקראת האסיפה הכללית השנתית של התאחדות התעשיינים.

עוד אמר : "ההסתדרות ואנחנו קוראים לאוצר בוא נשב יחד, בואו נגבש מעיין עסקת חבילה ,נעזור ביחד למדינה לעבור את השנה הקשה הזו. אנחנו הולכים למצב רע מאוד ביצוא, בתפוקה ובתעסוקה.

אוזלת היד הזו של שר האוצר תעלה למשק מיליארדים ואת החשבון יגישו לנו לשלם, אמר ברוש.

"שר האוצר נוסע לגייס כספים בבונדס, כי בשנים האחרונות אנחנו והחברים שלנו מילאנו את הקופה. במקום לחזר על הפתחים של אלה שמייצרים את הכסף הוא היה צריך לדעת שאם אנחנו לא נרוויח הוא יצטרך לרוץ אחרי הבונדס.

רמזי גבאי, יו"ר איגוד תעשיות הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים: אנחנו לא מרגישים את כל הורדות הריבית של הנגיד. ענף הטקסטיל נמצא בפריפריה, פיטורים בענף ימשכו ולמפוטרים אין אלטרנטיבה תעסוקתית.

גד פרופר, יו"ר תעשיות הבנייה ומוצרי הצריכה בהתאחדות התעשיינים: צריך לעודד את הממשלה הבאה לבצע מיידית עבודות תשתית , להוציא מרכזים ומייד לבצעם כדי להכניס כסף לשוק.

יוסי רוזן, יו"ר בז"ן: השקעה המתוכננת של בז"ן בסך 670 מיליוני דולרים לשדרוג הפעילות תקום או תיפול על האשראי שתוכל לקבל מבנקים בישראל.

יאיר רוטלוי – מנכ"ל לודז'יה רוטקס ויו"ר ועדת העבודה של התאחדות התעשיינים: יש לנצל את העובדה שיש מערכת יחסים של אמון בין ההסתדרות להתאחדות התעשיינים-  כדי לצמצם את עניין הפיטורים. במקום לפטר עובדים בוא נפרוס את זה.

יהודה זיסאפל, יו"ר איגוד האלקטרוניקה והתוכנה: בתוכנית ההאצה של הממשלה אין מספיק השקעה במו"פ, הממשלה מדברת על השקעה של 300 מיליון ש"ח זה לא מספיק. יש להגדיל את תקציב המדען ולהעמידו על 2 מיליארד שקל בשנים 2010 – 2009.
בשליש האחרון של 2008  פוטרו 4,000 עובדים ובאם המשבר ימשך ולא ינתן סיוע לתעשיית ההיי-טק אנו צפויים לפיטורים של 10 אלפים עובדים ישירים ב-2009.

משה כהן , יו"ר תעשיות המתכת והחשמל בהתאחדות התעשיינים: תעשיית הפלדה נמצאת במצוקה לקראת שבר מוחלט, האנשים שיפוטרו לא ימצאו תעסוקה במקצועם. המפעלים נמצאים בפני השאלה מה זול יותר לסגור או לעבוד בהפסד. הפתרון – להשקיע מיידית בתשתיות.

גדי לסין - יו"ר איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים: קיים גרעון ביחס בין יבוא המזון ליצוא, אם התופעה תמשך נראה סגירה של מפעלי מזון ופיטורים. לדבריו ,יש לדאוג לחוסנם של המפעלים המייצרים כחול-לבן.

אלישע ינאי – נשיא מוטורולה ישראל: מדינת ישראל היא מהמדינות המעטות שלא דואגת כמו שצריך. שהנגיד יפסיק להתעסק בריבית ויקבע את הדולר על 4.6 שקלים. עליו להבין שנכנסנו לעידן בו כל מדינה דואגת לעצמה.

אשר גרינבאום – יו"ר איגוד הכימיה והפרמצבטיקה בהתאחדות התעשיינים: ישנם 3 פרוייקטים שיעזרו לתעשיית הכימיה : נושא הגז – מדינת ישראל לא עסקה בנושא הגז 7 שנים, אנרגיה – צפוי מחסור וכן חייבים להגדיל את נושא ההתפלה, מדינת ישראל בקטסטרופה בנושא המים.   

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share