לשכת התיאום של הארגוניים הכלכליים הגישה היום בקשה לצו מניעה זמני האוסר על הרשויות המקומיות להעלות את תעריפי הארנונה בשיעור העולה על 2.62% לשנת 2009; לשכת התאום טוענת בעתירתה כי הרשויות מיישמות נוסחת עדכון שגויה.

25/01/2009

לשכת התיאום של הארגוניים הכלכליים הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה לתת צו מניעה זמני האוסר על הרשויות המקומיות להעלות את תעריפי הארנונה לשנת 2009 בשיעור העולה על 2.62%.

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עדי מוסקוביץ וליאור הנדין, ממשרד עורכי הדין פלג, כהן, דויטש מוסקוביץ, טוענת לשכת התאום כי חלק מהרשויות המקומיות הוציאו חיובים המעלים את תעריפי הארנונה בשנת 2009 ב-4.57%.

יצויין כי לשכת התאום טוענת, כי בשל הטעות הנגררת משנת 2007, יש להפחית משיעור העדכון הנכון של שנת 2009 (שהוא 2.62%) עוד 0.92% הנובע מהעלאות שגויות בשנת 2007 ו- 2008, כך ששיעור ההעלאה האפקטיבי לעומת התעריפים שנגבו בפועל צריך לעמוד על 1.7% בשנת 2009.

לשכת התאום טוענת בבקשתה לצו מניעה כי הרשויות מיישמות נוסחת עדכון שגויה ומציבות בה את השכר הציבורי הנומינלי, במקום את מדד השכר הציבורי שהוא מנוכה אינפלציה.

יחד עם הבקשה לצו מניעה, מבקשת לשכת התאום למנות את מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ושלוש הערים הגדולות להיות נתבעים מייצגים של כל הרשויות המקומיות.

לטענת המעסיקים, מינוי נתבעים מייצגים הוא אמנם הליך נדיר ויוצא דופן, אולם לא ניתן לנהל הליך משפטי באופן יעיל ומהיר נגד 252 רשויות מקומיות.

לטענת לשכת התאום, צו המניעה הינו מחויב המציאות, שכן העלאת הארנונה בשיעור של 4.57% עלולה להגדיל את מספר העסקים הנקלעים לקשיים.

יצויין כי בשבוע שעבר, הגישה לשכת התאום של הארגונים הכלכליים תובענה ייצוגית כנגד כל הרשויות המקומיות בארץ ובה תבעה להשיב ארנונה בסך 300 מיליון שקל שנגבתה ביתר בשנתיים האחרונות, בשל יישום שגוי של נוסחת העדכון שנקבעה בחוק.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share