מתחשיב כלכלני התאחדות התעשיינים מתברר: יום השבתון בבחירות יעלה למעסיקים במשק כ-1.3 מיליארד שקל

2/02/2009

מתחשיב כלכלני התאחדות התעשיינים מתברר:
יום השבתון בבחירות יעלה למעסיקים במשק כ-1.3 מיליארד שקל; מתוך זה 225 מיליון שקל לתעשייה.

יום השבתון בבחירות לכנסת ה-18, שיערך ב-10 בפברואר 2009, יעלה למעסיקים במשק כ-1.3 מיליארד שקל, מתוך זה למגזר העסקי כ-900 מיליון שקל. שכן יום השבתון הינו למעשה יום חופש בתשלום.

בתוך המגזר העסקי, תגיע העלות לתעשייה בלבד לכ-225 מיליון  שקל. חישוב זה אינו לוקח בחשבון את האפקט החיובי של הגידול בהכנסות ענפי המסחר והשירותים מיום השבתון,  אלא כולל את העלות הישירה של השכר בלבד.

כלכלני התאחדות התעשיינים מציינים, כי התחשיב נעשה בהנחה כי שכיר שיעבוד ביום השבתון יקבל בנוסף לשכר היומי הרגיל גם תמורה עבור יום עבודה נוסף (תשלום נוסף של 100% מהשכר), או לחילופין יום חופשה בתשלום.

יצויין, כי ועדת הבחירות קבעה כי בין השירותים שיפעלו כסדרם ביום הבחירות נכללים "מפעלי חרושת וחקלאות שתהליכי הייצור בהם מתנהלים ברציפות". כן קבעה הוועדה שיש לאפשר לעובדים באותם המפעלים להצביע.

בחוזר מיוחד שהוציאה התאחדות התעשיינים לכ-2,000 המפעלים החברים בארגון באופן ישיר ועקיף נאמר כי "עובד המועסק במפעל מהסוג האמור לעייל ונדרש לעבוד, יקבל בנוסף לשכרו הרגיל בעד עבודתו, גם שכר עבור יום עבודה רגיל המשתלם לכלל העובדים שאינם עובדים ביום השבתון האמור".

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share