התאחדות התעשיינים נפרדה אתמול מראש הממשלה באירוע חברתי במפעל מבשלות בירה ישראל (קרלסברג) באשקלון.

26/02/2009

כ-100 תעשיינים בכירים השתתפו אתמול בערב באירוע פרידה שערך שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, במפעל מבשלות בירה ישראל (קרלסברג) באשקלון.

האירוע נערך כאות הוקרה לפועלו ולתרומתו הרבה של אולמרט למען התעשייה בכל שנות פעילותו הציבורית.

במפגש השתתפו, בין השאר, חברי נשיאות התאחדות התעשיינים, חברי הוועד הפועל, נשיאי התאחדות התעשיינים בעבר - דב לאוטמן, אלי הורביץ ודן פרופר. וכן סטף ורטהיימר, מוזי ורטהיים, עמי אראל, זוהר זיסאפל, ניר גלעד, ישראל מקוב, בונדי לבנת, ארז ויגודמן, צבי ימיני, ארנון טיברג ורבים אחרים.

מוזי ורטהיים שברך את ראש הממשלה אמר כי אנו נפרדים מאיש מעשה מהשורה הראשונה שישאר תמיד יקירה של כלכלת ישראל והעוסקים בה.

אלי הורביץ אמר כי בכל תפקידיו של אולמרט מצא בו ידיד אמיתי של התעשייה עם קשר הדוק לארץ ישראל יפה. עוד אמר כי הוא הכיר הרבה מנהלים בחייו וכי אולמרט מבוזבז, והוא היה נותן לאולמרט את הציון הגבוה ביותר שאפשר לתת בניהול. עוד אמר כי הוא לא מאמין במערכת התביעה וכי הוא נותן את כל הכבוד ואת כל הבטחון במערכת השפיטה. הוא בטוח שעומדים בפני אולמרט ימים קשים וכי הוא יעבור אותם. הוא ביקש מאולמרט שיבטיח לו שיזמין את התעשיינים למסיבת הנצחון שלו.

דן פרופר אמר כי בכהונתו כשר התמ"ת היה אולמרט אחד משרי התמ"ת הטובים והזכיר את דאגתו של אולמרט ליצוא, להייטק, לתעשייה המסורתית, לאזורי הפריפריה ולהעסקת עובדים. הוא מרגיש שחבר עוזב את הממשלה ועובר אלינו לצד של התעשייה. הוא הביע תקווה כי בזמן שנותר לאולמרט 3 – 4 שבועות כרה"מ, הוא ידאג לשיתוף פעולה בין האוצר, התעשיינים וההסתדרות, כדי שיוציאו את המשק מהמשבר.

שרגא ברוש, שיזם את אירוע הפרידה, העניק לראש הממשלה שי הנושא את סמל התאחדות התעשיינים ואמר כי לאולמרט היתה אמנות לפתוח דלתות לאנשי עסקים בחו"ל, להתחבר אל אנשים ולהתחבב עליהם, כך גם הרגישו לדעתו מנהיגי העולם.

ברוש אמר שאולמרט היה ידיד אמיתי של התעשייה, הן כשר התמ"ת והן כראש הממשלה, שתמיד גילה אוזן קשבת לצרכי התעשייה.

ראש הממשלה אמר "נוכחת כאן קבוצה מיוחדת שמייצגת את הבניין והיצירה של מדינת ישראל. עוד אמר כי בעצם רגעים אלו אנו עושים מאמצים כבירים להחזיר את גלעד שליט וכי הוא מקווה בכל ליבו שהוא יספיק להשיב אותו הביתה עוד לפני תום הקדנציה שלו.

עוד אמר כי ב-3 השנים שכיהן כראש ממשלה נעשה מאמץ כביר לבנות את כוח ההרתעה של ישראל. הלוואי ויכולתי לספר לכם את כל מה שעשינו, אמר ראש הממשלה.      

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share