שר התמ"ת לשעבר, שלום שמחון מגיב לפוסט של חייק בפייסבוק: "חילופי הדברים הקשים בין התאחדות התעשיינים לבין משרד הכלכלה אינם עניין פרסונאלי, אלא נושא בעל תוכן מהותי על עתידה של התעשייה בישראל בשנים הבאות"

19/02/2014

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, העלה השבוע פוסט נוקב בפייסבוק, על התנהלותו של שר הכלכלה, נפתלי בנט וטען כי אינו רואה לנגד עיניו את צרכי התעשייה המקומית. שר התמ"ת לשעבר, שלום שמחון, ענה לו בתגובה מרגשת במיוחד.
 
הפוסט של אמיר חייק: 
"בימים האחרונים אתם עדים למריבה מתוקשרת בין התעשיינים למשרד הכלכלה.אז ככה:זה לא נובע ממניעים אישיים. זה לא נובע ממקום של שנאה למישהו או למשהו.זה נובע ממלחמה על דרך וממלחמה על עתיד התעשייה והכלכלה הישראלית.השר בנט, עוד לפני שמונה לתפקידו, הופיע בפני מועצת התעשיינים ואמר בקול ברור: ״אני אהיה עבד שלכם״. ביום שמונה לתפקיד, שינה את שם המשרד למשרד הכלכלה ובכך מחה את שם התעשייה משם משרדו ומסדר יומו של המשרד.

  • כשהיצוא בסכנה, מינה ועדה לקידום היבוא.
  • כשבתי הספר המקצועיים אינם פעילים - עדיין לא טיפלו בנושא.
  • כשמדינות העולם נלחמות לאן לייצא את האבטלה שלהן - אנחנו מורידים מכסים ומבטלים תקנים בדרך להפוך לפח האשפה של העולם

אין זו מלחמה על יוקר המחייה, זו מלחמה על מקומות עבודה ועל עתיד הכלכלה.95%  מהתעשיינים הישראליים הינם בעלי עסקים קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים), אשר נלחמים מלחמת קיום יומיומית ומעסיקים עובדים רבים.המפעלים הגדולים מעסיקים אלפי עובדים והשכר הממוצע בתעשייה גבוה בכ- 40% מהשכר הממוצע במשק. התעשייה כולה מעסיקה מעל 400,000 אלף עובדים ישירים ועוד כמיליון עובדים עקיפים. סתם שתדעו.יוקר המחייה הוא דבר מקודש וחשוב אך לפניו צריכים כולנו לדאוג למקומות תעסוקה.על זה אנו נלחמים. על זה כולנו צריכים להילחם.
 
תגובתו של שלום שמחון:
 
"הי אמיר, אני משוכנע שההתקפות וחילופי הדברים הקשים בין התאחדות התעשיינים לבין משרד הכלכלה אינם עניין פרסונאלי, אלא נושא בעל תוכן מהותי על עתידה של התעשייה בישראל בשנים הבאות. אני מתכוון לתעשייה המעסיקה מאות אלפי אנשים שהוכשרו בחינוך המקצועי והטכנולוגי כאן בישראל.
אתם התעשיינים החלוצים האמיתיים- לאתמול, לעת הזאת ולמחר. זו הציונות במיטבה. כאדם שבא מהחקלאות לתעשייה ויודע מה היא הגשמה וציונות, אני מצדיע לכם. ביום שעזבתי את משרד התמ״ת, אמרתי לנפתלי שביום קר וגשום במזג אויר סוער הוא יגלה שהתעשיינים הם שותפים וחברי אמת היחידים שנמצאים בסביבה ושכדאי לחבק אתכם כי מכך יצמח טוב למשק הישראלי. אני מקווה שמיעוט הגשמים עד כה השנה הוא הגורם לעיכוב בישום המלצתי....
לסיום אני רוצה להדגיש שמעולם לא חשבתי שאני הלוביסט שלכם סביב שולחן הממשלה, אלא נציגה של אחת התעשיות הטובות והמובילות בעולם. בשם אותה תעשיה דיברתי ולחמתי בממשלה ואני בטוח שכך יעשה גם שר הכלכלה. בהזדמנות זו ולקראת האסיפה הכללית שלכם בשבוע הבא, אני מבקש לחזק ולחבק את התעשיינים והתעשייה בישראל. ד״ש לחברים משלום שמחון".
 
לינק לפוסט של אמיר חייק: 
https://www.facebook.com/amir.hayek/posts/10151969121193161?stream_ref=10

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share