מפגש של ראשי התעשייה והמשק בישראל עם ראש הממשלה

20/01/2014

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נפגש בשבוע שעבר עם נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן וראשי התעשייה והמשק בישראל, לקראת השתתפותו בועידת דאבוס.
ראש הממשלה ביקש להתייעץ עם המגזר העסקי, על מנת לחדד את המסרים הכלכליים שיעביר למשתתפי הועידה, בהם ראשי ממשלות ומנהיגים כלכליים ומדיניים מכל העולם.
 
צביקה אורן פתח את הדיון עם בנימין נתניהו וציין בפניו שלוש מגמות דרמטיות במשק הישראלי, שנובעות מקיומה של סביבה עסקית עוינת ליזמים:

  • יזמים 'מצביעים ברגליים' ועוברים לפעול בחו"ל.
  • התעשייה מתכווצת.
  • ירידה בהשקעות.

אורן הרחיב ואמר כי כיום הסביבה העסקית בישראל עוינת ליזמים ואינה מעודדת השקעות. זאת בשל העלויות הגבוהות המוטלות על התעשייה, נטל הרגולציה הכבד, המחסור בכוח אדם מקצועי, חוקי עבודה בעייתיים, שער הדולר הנמוך ביחס לשקל ועוד. על כן לדבריו, יש לראות כיצד ניתן להפוך בעיה להזדמנות ולשפר את הסביבה העסקית, כך שתהיה אטרקטיבית ליזמים, שיבקשו להקים תעשייה חדשה בישראל. בזירה הדיפלומטית, אורן ביקש מנתניהו להעביר את המסר כי פוליטיקה רק מפריעה לכלכלה ולעסקים ואילו כלכלה מצליחה נוטה לסייע לפוליטיקה. על כן יש לפעול לקידום היחסים העסקיים בין ישראל לשכנותיה ושאר מדינות העולם, על ידי הסרת החסמים הכלכליים.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share