תעשיית המתכת מתקשה לנשום

27/03/2012

 

השנה יידרשו מפעלי מתכת נוספים להיכנס למשטר הפליטה של חוק אוויר נקי וה- IPPC של המשרד להגנת הסביבה. לקריאת החוק לחץ כאן.

 

כבר ב-2011 נדרשו עשרות מפעלי מתכת לעמוד בדרישות חוק אוויר נקי של המשרד להגנת הסביבה, וזאת לצורך המשך פעילות תקינה של המפעל. הדרישות של המשרד להגנת הסביבה מהמפעלים כוללות בין היתר הגשת היתרים, סקרי סביבה, יועצים, רכישת טכנולוגיות תואמות, תשלום אגרה וכיוצא באלו, כולם בהתאם ללו"ז.

 

החוק, שנכנס לתוקף ב-1 במרס 2012 ביחס לקבוצת מפעלי המתכת החדשה, צפוי לדרוש גם מהם השקעות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים -  אשר עבור חלקם צפויים להיות קריטיים להמשך הייצור המקומי.

 

מפעלים שלא יגישו במועד את היתר הפליטה שלהם, על אף שהחוק חל עליהם, צפויים לאכיפה מטעם המשרד להגנת הסביבה.

 

איגוד המתכת והמחלקה להגנת הסביבה בהתאחדות התעשיינים מלווה את המפעלים בהליך ופועלת לסייע למפעלים מול דרישות המשרד להגנת הסביבה.

 

בשבעה בפברואר (2012) התקיימה פגישה משותפת של כלל המפעלים הנדרשים לחוק אוויר נקי לשנת 2012, בשיתוף עם איגוד המתכת, המשרד לאיכות הסביבה, עו"ד אריה נייגר והיועץ לענייני סביבה עמית מרמור - במטרה לעדכן את המשתתפים בדרישות הצפויות מהמשרד להגנת הסביבה ובפעילויות ההכרחיות שיש לבצע באופן מיידי.

במפגש ניתנה למפעלים הזדמנות לתאר את הפעולות שביצעו עד כה בנושא ולאמוד את רמת מוכנותם לתהליך.

 

יש לציין כי מפעלי התעשייה מענף המתכת ואיגוד המתכת בהתאחדות התעשיינים תומכים בפעילות לטובת הסביבה. מפעלי המתכת הנדרשים ב-2012 ו ב-2011  לחוק פועלים, ויפעלו גם בעתיד, לשמירת הסביבה עבורנו ועבור הדורות הבאים, במקביל לתרומתם בייצור המקומי ובתעסוקה.

 

נראה כי גם השנה צפוי החוק, לצד דרישות המשרד להגנת הסביבה, להקשות מאוד על המשך תפקודם של המפעלים, שהנם ברובם מפעלים קטנים ובינוניים המעסיקים בפריפריה עשרות עובדים. אנו מאמינים כי ליווי נכון שלנו ושל המשרד, תוך הידברות והיכרות עם טווח היכולות של המפעל ביישום ההליך ודאגה אמיתית להמשך קיומם של המפעלים והייצור המקומי – צפוי להביא לתרומה חשובה לכל הצדדים.

 

בברכה להמשך שיתוף פעולה.

 

לפרטים ניתן לפנות אל גיל רגב, טל. 03-5198834

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share