מקררי "אמקור" נלחמים להשתתף במכרז משרד התשתיות

27/03/2012

בספטמבר 2011 פרסם המשרד לאנרגיה ומים מכרז לגריטת מקררים ישנים והחלפתם של 50 אלף מקררים לציבור הרחב, וזאת בהשקעה של כ-50 מליון שקלים. פעולה מבורכת זו מסייעת בהתייעלות ובחיסכון אנרגטי לציבור ולמשק כאחד.

בעקבות כך פנה אלינו מפעל המקררים של תדיראן "אמקור" הממוקם בעפולה. לטענת המפעל, המעסיק זה עשרות שנים כ-200 עובדים באופן ישיר ועקיף, עולה כי הצליח לעמוד בדרישות הסף של המכרז ולייצר מקררים בעלי דירוג אנרגטי A ו-B כנדרש, אולם אז הסתיים תוקפו של המכרז.

לפיכך, (גם) במכרז הנ"ל זכה יבואן המייבא את המקררים מחו"ל - ושוב נחשפנו למכרזים ציבוריים מכספי משלם המסים המביאים לפגיעה ביצרן מקומי באמצעות יבוא אדיר מחו"ל תוך איבוד קהל הלקוחות הפוטנציאלי של המפעל לטובת יצרנים בחו"ל.

איגוד המתכת בשיתוף עם "מטה כחול לבן" יזם פנייה למר שאול צמח, מנכ"ל משרד האנרגיה והמים, ולמר שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת, במטרה לסייע ולשמר את המשך הייצור של מקררים תוצרת הארץ. בדרישה שהצגנו הועלה הצורך המיידי בהרחבת המכרז הציבורי לגריטת מקררים בעוד 10,000 מקררים נוספים - ובכך לאפשר למפעל יצרני בפריפריה המציג מוצר ישראלי "כחול לבן" להתמודד ולהציג את יתרונותיו על רוב מוצרי היבוא, הן בייצור ובהתאמה ללקוח והן בשירות ובאחזקה.

בנוסף דרשנו להתייחס לסעיף 4 בתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ) תשנ"ה 1995 באמצעות פיצול המכרז.

עם קבלת מכתבנו והבנת הנושא, מצא לנכון משרד התמ"ת לפנות אל משרד האנרגיה והמים במטרה כי זה יפעל באופן מיידי בנושא ויאפשר גם ליצרן המקומי להשתלב בפרויקט לגריטת המקררים בישראל.

 

מצ"ב המכתב ששלח איגוד המתכת החשמל והתשתיות ב-12.03.12 למנכ"ל התמ"ת ולמנכ"ל  משרד האנרגיה והמים.

 

למכתב  למכתב
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share