סחר עם מדינות אויב

26/07/2011

בישראל שני חוקים שאוסרים סחר עם מדינות אויב: "פקודת המסחר עם האויב" ו"פקודת היבוא והיצוא".

"פקודת המסחר עם האויב" אוסרת על סחר עם מדינות אויב. מדינות האויב המוגדרות כיום בפקודה הן איראן, סוריה ולבנון. למעשה גם עיראק נחשבת מדינת אויב לעניין זה, אולם הסחר עימה הותר ע"פ הרשאה מיוחדת של שר האוצר (שהוא השר הממונה על ביצוע הפקודה). תוקף ההרשאה הזו יפוג ב-12.7.2013.

 

לפי הפקודה, "ייראה אדם כאילו סחר עם האויב אם היו לו כל קשרים מסחריים, כספיים או קשרים אחרים עם האויב או לטובתו, ובייחוד אם סיפק כל סחורות לאויב או לטובתו, קיבל סחורות מאויב או שסחר בכל סחורות, או הוביל כל סחורות, שנשלחו לאויב או נתקבלו ממנו או שנועדו לארץ האויב או נתקבלו ממנה".

כל עסקה עם מדינת אויב מהווה עבירה על הפקודה והמבצע אותה צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים וקנס כספי מרתיע.

על פי פקודת המסחר עם האויב, 1939, שר האוצר מוסמך לתת היתר מסחר (יבוא או יצוא) למדינות הנופלות תחת תחולת הפקודה. כל מסחר עם מדינות אלו, מחייב אישור פרטני. אישורים אלו ניתנים במשורה ומוגבלים בהיקף ובזמן ומספקים מענה נקודתי.

 

"פקודת היבוא והיצוא" היא דבר חקיקה מנדטורי שהותקן בתקופת מלחמת העולם השנייה, מתוך מטרה להטיל פקוח חמור, שנועד להבטיח מניעת יבוא של סחורות בלתי חיוניות, מניעת הגעתם של צרכי אספקה לידי האויב וכיוצא במטרות כאלה, הכל לשם הגברת המאמץ המלחמתי וביצור המשק הכלכלי של הארץ.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share