"חברות בחינם? חברות על תנאי ? הרהורים וספקות בשאלת היציגות בהתארגנות עובדים ראשונית "

26/07/2011

מבצעי סוף העונה נדדו, ככל הנראה, לאחרונה מעולם הצרכנות לעולם העבודה. התופעה מתבטאת בין השאר בהבטחת "חברות בחינם" בארגון עובדים לתקופה בלתי מוגבלת, או בחברות חינם עד השגת הסכם קיבוצי.

בשנים האחרונות אנו עדים להתעוררות משמעותית במקומות העבודה ולניסיונות ארגוני עובדים בחברות שונות לאגד את העובדים. התארגנות ראשונית במקום עבודה ללא היסטוריה ארגונית אינה דבר פשוט כלל ועיקר. החוק והפסיקה הקלו לאחרונה מאד על התארגנויות עובדים במקומות עבודה. גם המחוקק קבע איסורים על מעסיקים המבקשים לסכל את ההתארגנות, ואף הגדיר סנקציות פליליות במקרים מסוימים. עם זאת, נשאלת השאלה אם ארגוני העובדים לא לקחו את הנושא צעד אחד רחוק מדי.

במאמר זה אנסה להצביע על האתגרים הנובעים מכך שחלק מהארגונים נוהגים לצרף חברים ללא תשלום דמי חבר, בין אם מדובר על תקופה מוגבלת בזמן ובין אם לאו. האינטרס של ארגוני העובדים ברור: חתירה להשגת יציגות נחשקת (1/3 מהעובדים) במקום העבודה.

חשוב להדגיש כי חברות בארגון עובדים -כמו בארגון מעבידים - הנה וולונטרית ובתמורה לתשלום דמי חבר. במילים אחרות, אדם שבוחר מרצונו להיות חבר בארגון עובדים צריך לשלם דמי חבר. דמי חבר בהסתדרות הכללית והלאומית, כדוגמה, עומד על 0.95% משכר העובד ('שכר העבודה' לעניין זה כולל את כלל רכיבי השכר שמהם משלמים דמי ביטוח לאומי). ארגון כוח לעובדים, למשל, גובה מחבריו, לפי פרסומיו, 25 ₪ לחודש כדמי חבר ותשלום מוזל של 10 ₪ לחודש למשתכרים מתחת ל-4000 ₪.

בכל מסמכי ההצטרפות שבהם נתקלתי אין ציון כי החברות בחינם או כי יתחילו לגבות כסף בתנאים מסוימים לאחר שעברה תקופה מסוימת. ההיפך הוא הנכון: בטפסי ההצטרפות מצוינים אמצעי התשלום. לא אחת ראיתי ש החלק הדן באמצעי ובדרכי התשלום אינו ממולא והעובדים אינם מודעים למעשה שבעתיד החברות תעלה להם כסף.
ואולם, טרם נתקלתי בחוקה של ארגון עובדים הקובעת שחברות בה בשנה ראשונה או בחצי שנה ראשונה היא בחינם.

בחוקת הסתדרות העובדים הכללית החדשה, למשל, קובע סעיף 6 בפרק ג' 'חברות' כך: "כל חבר/ה בהסתדרות חייב/ת לשלם דמי חבר כפי שיקבע מעת לעת על ידי מוסדות ההסתדרות".

אין ספק כי מבחינת ארגוני העובדים התנאי לחברות הוא תשלום דמי חבר שוטפים. השאלה המעניינת היא מה המשמעות של צירוף עובדים לארגון עובדים בחינם הטומן בחובו הבטחה לפיה יתחילו החברים לשלם דמי חבר בהתניה כי ישיגו להם הסכם קיבוצי מיוחד באותו מקום עבודה. האם זו חברות אמיתית? המותרת התניה שכזאת? האם אין כאן בעייתיות? הרי כל אחד יסכים לקבל משהו בחינם. אם כך היכן הכוונה ו גמירות הדעת של העובד המצטרף, הנדרשות כדי לכרות הסכם על פי החוק? ובכלל, איזו מחויבות יש לעובד לגוף שהתקבל אליו בחינם? מהו פרק הזמן הסביר לחברות בחינם? האם לאור חוקות ארגוני העובדים יכולה להיות חברות כזאת, ומהו טיבה, האין בכך חברות מופחתת שמטילה ספק על היציגות במקום העבודה?

וישנן עוד שאלות רבות שטרם הובררו בין כתלי בית המשפט: האם ההתניה חוקית? יש לזכור כי חוק הסכמים קיבוציים, שתוקן באוגוסט 2009,קבע כי אין חובה לחתום על הסכם קיבוצי בהתארגנות ראשונית. אם כך, האם מותר להתנות תשלום דמי חבר בחתימת הסכם קיבוצי?
אני סבבור כי תשלום דמי חבר מגלם בתוכו רצינות ומחויבות של העובד מתוך בחירה, ולכן לא יכול להיות תשלום נדחה "על תנאי".

מעבר לכך -מה לגבי יתר העובדים? האין בכך קיפוח ופגיעה באותם העובדים שכן משלמים דמי חבר? האם מדובר בהפליה?

אם הכול חוקי והגון, מדוע ארגוני העובדים לא מפרסמים בשקיפות את המבצע "חברות בחינם" לחצי שנה או לשנה?

השערתי היא כי הארגונים יודעים שמדובר בנושא בעייתי. הנושא טרם הגיע לפתחו של בית הדין לעבודה אולם לא ירחק היום ואני מניח כי מעסיק שהתארגנו אצלו התארגנות ראשונית מהסוג הנ"ל (בחינם) יבקש לברר האם היא חוקית. אני מתקשה לראות כיצד מתיר בית הדין  לעבודה הסדרים כאלו ללא ביקורת, פיקוח או לפחות קביעת אמות מידה.

השלב של ההתארגנות הראשונית הוא השלב המכריע - הן עבור המעסיק והן עבור העובדים. אסור שנושא חשוב שכזה יתנהל "במחתרת".

הוגנות ושקיפות צריכות להתקיים אצל כל הצדדים. התארגנות ראשונית בחינם עם התניה של תשלום בהשגת הסכם קיבוצי מעוררת לדעתי סימני שאלה רבים לגבי תקפותה וחוקיותה, וראוי כי תעבור מן העולם. ויפה שעה אחת קודם.

 

עו"ד עופר יוחננוף

מנהל המחלקה למשפט עבודה

התאחדות התעשיינים בישראל

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share