פרס הביטחון מוענק לתעשייה הצבאית

26/07/2011

נשיא המדינה שמעון פרס ושר הביטחון אהוד ברק, העניקו לצוות משולב של התעשייה הצבאית, מנהלת הטנק במשרד הביטחון ומפקדת זרוע היבשה את פרס ביטחון ישראל

 על פיתוח פגז הטנקים כלנית.

הפגז החדש הוא חלק משורה של אמצעים שפתחה תעש ובהם מצטייד צה"ל על מנת להקטין את הפגיעה של טנקים ורק"מ מירי נ"ט.

נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל.) אודי שני העניקו לצוות משולב של התעשייה הצבאית, מנהלת הטנק במשרד הביטחון ומפקדת זרוע היבשה את פרס ביטחון ישראל על פיתוח פגז הטנקים כלנית.

על הענקת הפרס היוקרתי של משרד הביטחון למפתחי הכלנית החליטה וועדה בראשותו של האלוף (מיל.) דורון אלמוג.

פגז הכלנית שפותח בתעשייה הצבאית, מותאם לתותחי ה-120 מ"מ של טנקי המרכבה סימן 3 וסימן  4,ופותח בתעש כדי לאפשר לצה"ל להתמודד עם חוליות נ"ט המסתתרות מאחורי מכשול ומנטרלות בכך את האפקטיביות של פגז רגיל. הפגז נורה אל מעל לחוליות מפעילי הנ"ט, ומתפוצץ כך שהוא משחרר רסיסים הפוגעים קשות בחולייה ומשתקים אותה.

הפגז החדש הוא חלק משורה של אמצעים שפתחה תעש, וצה"ל מצטייד בהם על מנת להקטין את הפגיעה בטנקים וברק"מ מירי נ"ט.  כוחות השריון של צה"ל אשר פרוסים לאורך רצועת עזה צוידו בחודשים האחרונים בפגז המתקדם. הכלנית מהווה פיתוח של פגז הרקפת- שהוכנס  לשימוש מבצעי ראשון במלחמת לבנון השנייה וזכה לשבחים רבים על ביצועיו ומותאם לתותחי ה- 105 מ"מ.

פגז הכלנית מקבל את נתוני המטרה באופן אוטומטי ממחשב הירי , כאשר הפגז כבר מצוי בבית הבליעה וכל שנותר לצוות הטנק הוא לסמן את המטרה המיועדת בלחיצת כפתור ופגז הכלנית יעשה בעצמו את השאר. הזנת נתונים הנעשית באופן אוטומטי וללא מגע אדם מאפשרת לצוות הטנק לשאת את פגז בקנה בכל עת ולירות אותו מיידית. יתרון נוסף של הכלנית הוא ביכולת לשנות את משימת הפגז כשהוא כבר מצוי בבית הבליעה.

פגז הכלנית מהווה את חוד החנית של תחום חימוש הטנקים בעולם כולו, ויכול לשמש גם נגד  אויב המסתתר בתוך בונקר או מבנה, רכבים משוריינים קלים ומסוקים וזאת על ידי   שימוש משתנה במטען הנמצא בפגז. מבחינת לוחמי השריון מדובר בלחיצת כפתור אחת. פיתוח הכלנית מסייע להתאים  את ייעודו של הטנק בשדה הקרב המודרני מכלי נשק מסורתי המיועד ללחימה נגד טנקים למערכת נשק עיקרית בקרבות היבשה וללוחמה בשטח בנוי.התעשייה הצבאית פיתחה את הפגז בעקבות הצורך להתמודד עם מגוון רחב של מטרות בטווחים השונים, והשימוש בפגז רב תכליתי מביא להקטנת כמות סוגי הפגזים שיש לקחת בבטן הטנק ומקצר את הזנב הלוגיסטי במשימות ארוכות.  הפגז מתאים לכל הטנקים המצויים בצבאות זרים עם  קוטר תותח של 120 מ"מ.

רונית אקשטיין-  0505272326- יחסי ציבור תעשייה צבאית

קישור לכתבה בערוץ 10

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share