הנהלת איגוד המתכת בסיור עם השומר החדש

24/07/2011

בתחילת חודש יוני יצאו חברי הנהלת איגוד תעשיות מתכת, חשמל ותשתית, נפרדו לכמה שעות מהמשרדים ומהמפעלים, והצטרפו ליום חווייתי שאירח ארגון 'השומר החדש', עמותה ללא מטרות רווח, הממשיכה את דרכה של תנועת 'השומר' מתחילת שנות ה-20 ומטרתה "להשיב את האומץ לחקלאים, לבוקרים ולכלל אזרחי המדינה".

את הבוקר פתחו בטיפוס למצפה סנדו שבמושב ציפורי, המקום שבו הכול החל. יו"ר האיגוד הזמין את מייסדי השומר החדש, און ריפמן ויואל זילברמן, להציג את האתגר ואת פעילותם הציונית במסגרת הארגון. חברי האיגוד נחשפו לקשיי חקלאים ובוקרים רבים, שאינם מסוגלים להתמודד עם תופעות חוזרות ונשנות של השתלטות על קרקעותיהם, גניבת יבולם, גניבת צאן ובקר, פגיעות פיזיות, איומים והשחתות רכוש על ידי גורמים עוינים. בעזרת נוכחות פיזית רצופה של מתנדבים מכל רחבי הארץ השומר החדש עוזר לחקלאים ולבוקרים בגליל ובנגב להגן על אדמותיהם.

 עוד למדו החברים על חזון העמותה: יצירת שינוי תודעתי ואסטרטגי בחברה הישראלית, חיזוק הקשר שנחלש לאדמה ולקרקע בישראל והעצמת חשיבות החזקת הקרקעות בשטחים הפתוחים בגליל ובנגב תוך חידוש הרעיון הציוני. כפי שהסבירו מייסדי הארגון, יישום הרעיון מתבצע בעזרת הקמת מצפי שמירה המאוישים ברובם על ידי מתנדבים המגנים על המשקים, תוך כינון פעילויות חינוכיות-ערכיות, הפעלת תוכנית מנהיגות והגברת מודעות הציבור בנושא.

אף חבר לא נותר אדיש למשמע הקריאות לחזור לערכי אהבת הארץ, לערבות ההדדית ולחיבור המחודש לקרקע, ולאחר מכן החלו החברים אף לעזור בתיקון טרסה שנהרסה במקום. מגבעת סנדו המשיכה החבורה למושב יבניאל המשקיף על הכנרת. אל מול נוף מהפנט שמעו החברים את סיפורו האישי של הבוקר יהודה מרמור, שבבעלות שטח של 4,000 דונם ובשל כך הוא סובל רבות מגניבות בקר, חיתוך גדרות ושריפת שטחי המרעה ועוד התנכלויות מצד גורמים שונים באזור.

יחד עם יהודה מרמור ניסו החברים לחשוב כיצד ניתן למגר את התופעה, ובהמשך - עם ידיים מלוכלכות וראש מלא בשאלות לגבי אופייה המחודש של הציונות והאתגרים שבפניה - הצטרפו החברים לאימון קרב מגע עם חניכי תוכנית המנהיגות (במסגרת שנת השירות) של ה'שומר החדש'. עם רדת השקיעה, כשהם לבושים בחולצות ה'שומר החדש' ןמלאי חוויות מיום לא שגרתי בעליל, נפרדו החברים לדרכם, מהססים אולי להישאר ולהצטרף למתנדבי השומר החדש שהגיעו לשמירה הלילית.

הרושם העז שחוו חברי האיגוד ביום זה השאיר אותם עם תחושת חלוציות, שאותה הגדיר בן גוריון, אולי טוב מכולם, כ"הכרה בשליחות היסטורית, והתייצבות ללא תנאי וללא רתיעה מכל קושי וסכנה".

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share