אושר ייצור 100 נגררים לטנקים

הכתבה פורסמה באתר "המטען"                                                              

www.shipper.co.il

תאריך: 16/12/2009

 

בהתאם לבקשת משרד הביטחון ומועצת המובילים, אישר משרד התחבורה לייצר 100 נתמכים חדשים, חרף מידותיהם החריגות, על מנת שישמשו את המובילים האזרחיים להובלת טנקי המרכבה. הוחלט גם לפטור את מובילי הטנקים מחובת הליווי. האישור לכך ניתן בישיבה שנערכה במשרדו של המשנה למנכ"ל משרד התחבורה, אלכס לנגר. בדיון השתתפו גורמים בכירים במשק ההובלה האזרחי והצה"לי, כמו יו"ר מועצת המובילים, גבי בן הרוש, וזאב לבנת מחברת תעבורה.

 

בדיון הציגו נציגי צה"ל ומשרד הביטחון את צרכי הצבא וכן הוצג ההסכם בין הצבא לחברות ההובלה הפרטיות, לפיו יועסק בשגרה נתמך אחד בשכר ויוקצו שלושה נוספים לעתודת חירום.

 

במהלך הדיון הדגישו נציגי משרד הביטחון את חשיבות אישורם של 100 הנתמכים האזרחיים וכן את הקושי שקיים בדרישה שמחייבת רכב ליווי, דבר שמעיק כספית על החברות האזרחיות. מדובר ב-100 עגלות, כשמתוכן 20 עד 30 יהיו בשימוש שוטף בפריסה ארצית.

 

יש לציין כי אישור משרד התחבורה היווה תנאי לקיומו של הסכם העסקתן בקביעות של חברות ההובלה האזרחיות בהובלת טנקים וציוד כבד עבור צה"ל. החריגות שצה"ל ביקש לנתמכים להובלת טנקים היו: פטור מחובת הליווי, רוחב עד 3.8 מטר, משקל כולל מותר של הרכב המוביל עד 110 טון, משקל עצמי של רכב מוביל עד 32 טון ומשקל מטען עד 75 טון.

 

במשרד התחבורה הוחלט לאמץ את הבקשה בכפוף למספר סייגים, כך שהעומס המרבי המותר לשורת הסרנים בתצורת 3 או 4 שורות לא יעלה על 24 טון, שזריקת הזנב של הנתמך תוגבל ל-50 ס"מ, ושהנתמכים יצוידו באמצעי ריסון אקטיביים כמו: מתלה אוויר או מתלה הידרו-פניאומאטי. תנאי חשוב אחר היה שהנתמכים החדשים שייוצרו יובילו כלי רכב וציוד צבאי בלבד.

 

יו"ר מועצת המובילים, גבי בן הרוש, בירך אתמול על ההחלטה ואמר שכעת נותר להמתין לשלב ההתקשרות ל-5 שנים עם משרד הביטחון ואז ניתן יהיה לצאת לדרך ולהזמין ציוד חדיש.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share