בית הדין קבל את עמדת לשכת התאום ודחה את איגוד לשכות המסחר

 בית הדין קבל את עמדת לשכת התאום ודחה את איגוד לשכות המסחר

 

לשכת התאום של הארגונים הכלכליים רשמה לזכותה הישג נוסף. בית הדין הארצי לעבודה דחה את עתירתו של איגוד לשכות המסחר שהתנגד ל"עסקת החבילה במשק". העתירה הופנתה נגד חברי פורום השולחן העגול: המדינה, ההסתדרות ולשכת התאום של הארגונים הכלכליים.

 

בית הדין קבע: "ההסכמות אליהן הגיעו השותפים ליחסי העבודה במסגרת 'פורום השולחן העגול' מגשימות הלכה למעשה עקרונות ראויים של הידברות ומשא ומתן בין השותפים ליחסי העבודה במשק".

 

בית הדין קבע: "החלטות 'פורום השולחן העגול' הנוגעת לחקיקה בתחום יחסי העבודה ומשפט העבודה התקבלו על רקע משבר הכלכלה העמוק הפוקד את מדינת ישראל וכחלק מעסקת חבילה כוללת במשק, שנועדה לחלץ את המשק מקשייו ולהצעידו לצמיחה מחודשת".

 

בית הדין קבע: "אין ספק, כי שיתוף פעולה בין הגורמים המרכזיים במשק הישראלי מהווה את הדרך הראויה והמיטבית להתמודדות עם משבר הכלכלה בישראל".

 

בית הדין קבע: "המלצות פורום השולחן העגול... לא התקבלו 'במחטף' או תוך 'גניבת דעת'...לשכת התאום וההסתדרות הביאו שתיהן את ההמלצות לדיון ואישור פנים ארגוני".

 

בית הדין קבע: "בקשתה של המבקשת (איגוד לשכות המסחר) מעוררת אי בהירות באשר למהות האמיתית של הסכסוך".

 

בית הדין הכריע: "עתירתו של איגוד לשכות המסחר נדחית לגופה ומפאת היעדר סמכות".

 

חברים יקרים, עיון מדוקדק בהצעות החוק, שהוסכמו בין כל  חברי לשכת התאום של הארגונים הכלכליים לבין ההסתדרות במסגרת "עסקת החבילה במשק" וכן חוות דעתם של מיטב עורכי הדין, המייצגים מעסיקים מלמדים, שמדובר בשינויי חקיקה לא משמעותיים, שחלקם מעגנים פסיקה הקיימת ממילא, וחלקם האחר עדיף כחקיקה מוסכמת, אשר תמנע חקיקה פופוליסטית במסגרת הצעות חוק פרטיות.

 

מצ"ב מסמך שאלות ותשובות בקשר ליחסי עבודה, שעולות על ידי חברינו התעשיינים בעקבות עסקת החבילה במשק, וכן דברי יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלליים ונשיא התאחדות התעשיינים, מר שרגא ברוש.

 

דברי מר שרגא ברוש

 

 

חוזר מס' 34-2009  שאלות ותשובות בנושא עבודה  'עסקת החבילה'  חוזר מס' 34-2009 שאלות ותשובות בנושא עבודה 'עסקת החבילה'
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share