היטל ההיצף חוזר!

17/04/2016

לאחר שנים שבהן לא דווח על היטלי היצף, החליט הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה והתעשייה, דני טל, להטיל היטל זמני על יבוא זכוכית מטורקיה. ההיטל יהיה בשיעור של 29% לגבי יבוא משני מפעלים בטורקיה החשודים במכירה במחיר היצף ושל 70% מול שאר היצרנים בטורקיה.
 
ההחלטה התקבלה לאחר בחינת ממצאי הביניים בחקירה כלכלית המתנהלת כחצי שנה נגד חברות טורקיות בענף. החקירה נפתחה בעקבות תלונת חברת פניציה תעשיות זכוכית שטוחה שבגליל על יבוא במחירי היצף של זכוכית שטוחה מטורקיה במחירים שאינם משקפים את מחירה הריאלי של התוצרת.
 
הטלת היטל זמני על יבוא זכוכית מטורקיה תאפשר לחברת פניציה להתמודד עם מחירי ההיצף עד לסיום החקירה, שבעקבותיה תתקבל החלטה האם להטיל היטל קבוע על יבוא זכוכית מטורקיה.
 
בעקבות ממצאי החקירה, החליט הממונה על היטלי סחר להטיל היטל זמני על שתי חברות טורקיות, לפרק זמן של כחצי שנה בגובה של כ-29% ממחיר הזכוכית המיובאת. כמו כן, קבע הממונה היטל בגובה של 70% על יבוא זכוכית שטוחה ממקורות אחרים בטורקיה בכדי להבטיח כי יבוא זכוכית מטורקיה לא יגיע לישראל באמצעות חברות אחרות במחירי היצף עד לסיום החקירה.


מכירה בהיצף, היא במחיר נמוך מעלות היצור - ההיצף אמנם גורם הפסד ליצואן, אולם הוא נועד לדחוק מתחרים מהשוק ולאפשר לו לאחר יציאתם להעלות מחירים.

 

כללי הסחר העולמי והחוק בישראל מאפשרים להטיל היטל על יבוא בהיצף, אם הוא פוגע בתעשייה מקומית
 
מצ"ב קישור לכתבה בנושא
 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share