מפגש בין אנשי עסקים ישראלים ופלשתינאים התקיים ב- 23.11.15 במעבר ארז

16/12/2015

 

ביחד עם המינהל האזרחי אורגן בתאריך – 23.11.15 מפגש בין אנשי עסקים פלשתינאים ואנשי עסקים ישראלים. המפגש התקיים במנהלת התאום והקישור של  המינהל האזרחי  סמוך למעבר ארז .

 

מטרת המפגש הייתה  להציג ולהסביר את הנהלים החדשים המאפשרים הוצאת והכנסת סחורה לעזה בין אנשי עסקים  פרטיים ישראלים מופלשתינאים  חדשים שהוסדרו  אלו הם נוהלים  שהוסדרו הן על ידי המינהל האזרחי והן על ידי רשויות המכס הישראלית והפלשתינאית.

 

עד לפני מספר שבועות נמנעה לחלוטין  הוצאת סחורה פלשתינית מעזה לשטחי מדינת ישראל,  אחת הסיבות למניעת הוצאת  סחורות  נבעה  בעיקר בשל בעיות של התחשבנויות מיסוייות (חשבוניות P),  ובכך גם נמנעה כל אפשרות לחדש עבודת קבלנות משנה בעזה על ידי יצרנים ישראלים.

 

כעת, כאמור, נמצא הפתרון המיסויי כאשר  הרשות הפלשתינאית ברמאללה  מוכנה להנפיק חשבוניות P עבור סחורה פלשתינאית היוצאת מעזה . המפגש נועד להשיק את ההסדרים החדשים ולחדש קשר בין אנשי המגזר העסקי הישראלי והפלשתינאי.

 

את הצד הפלשתינאי ייצגו סוחרים ואנשי עסקים, בעיקר מתחום הטקסטיל, אך ראויה במיוחד לציון נוכחותם של יו"ר התאחדות אנשי העסקים הפלשתינאית – עלי אלחייק, של מנכ"ל התאחדות התעשיינים הפלשתינאית – עודה אלזגמורי, סגן נשיא פלטרייד – פייסל שאווה, ויו"ר התאחדות הטקסטיל הפלשתינאית בעזה – תייסיר אלעוסתה.

 

את הצד הישראלי ייצגו עמירם שור – יו"ר ועדת סחר חוץ, אופיר ליבשטיין – איגוד התעשייה הקיבוצית, מאיר שימקו – מנהל סניף דרום, סימה אמיר – מנהלת פיתוח עסקי בינלאומי, מספר תעשיינים מתחום הריהוט, מתכת וטקסטיל ןהח"מ.

 

מעבר לקבלת הסברים על הנהלים החדשים, ראוי לציין שראשי הסקטור העסקי בעזה שנכחו במפגש הצהירו על הרצון העז שלהם לחדש את קשרי הסחר ושתוף הפעולה התעשייתי עם המגזר העסקי הישראלי, בדומה למה שהיה קיים לפני למעלה מעשור.

 

כולם הביעו רצון לנסות ולמצוא דרכים לחדש עבודה משותפת, הן ביבוא, הן ביצוא והן בקבלנות משנה, מתוך כוונה להגדיל את התעסוקה בעזה ולשפר את מצבם הכלכלי של תושביה.

 

גם אנשי המינהל האזרחי שדיברו הסבירו שהמדיניות של המינהל היא לעודד שיתופי פעולה וקשרים כלכליים בין עזה לישראל.

 

המפגש נערך באווירה חיובית, כשסוכם להמשיך ולקיים מפגשים סקטוריאליים מצומצמים יותר בין אנשי עסקים מעזה ועמיתיהם הישראלים.

 

סוכם גם שהמגזר העסקי הישראלי והפלשתיני יעבדו ביחד מול המינהל האזרחי על מנת לפשט ולייעל את כל תהליכי העברת הסחורות, השינוע ושיתוף הפעולה הכלכלי.

 

לסיכום:

 

אין ספק שמדובר במפגש ראשון מסוגו מזה הרבה שנים, שטומן בחובו פוטנציאל עסקי לחברות ישראליות. אגף סחר חוץ ידאג להמשך הפעילות בתחום זה מול השותפים הפלשתינאים ומול התעשיינים הישראלים.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share