קריסת חברות בניה כלכליות - גם לכם זה מפריע?

5/08/2015

חברים שלום רב,

 

הנכם מוזמנים לישיבת פורום בנייה בהתאחדות התעשיינים בנושא: " ייזום הצעת חוק חדשה שתטפל במערכת היחסים בין יזמים-קבלנים-ספקים".

 

הישיבה תתקיים ביום:

 

26.8.2015 בשעה 12:30, במשרדי התאחדות התעשיינים רח' המרד 29, קומה 15.

 

כללי:

קריסת חברות בנייה חדשות לבקרים, מעלה את השאלה לגבי אחריות היזם כלפי הספקים.

המצב כיום בענף הנדל"ן הינו שחברות יזמיות בתחום מפעילות לחצים גדולים על הקבלן המבצע להורדת עלויות בנייה ובכך שוחקות את שולי הרווח שלו.

חברות הביצוע נמצאות במצב לא יציב כמעט כל הזמן ובתזרים שלילי, כך שכל עיכוב ולו הקטן ביותר מזעזע אותן ומכאן מתחילה תגובת שרשרת שנגמרת בספקים – חברות התעשייה המספקות את החומרים והמוצרים לענף, שנאלצות פעמים רבות להפסיד את כול השקעתם מקריסת חברות הביצוע.

לאור המצב בענף, אנו בודקים את האפשרות ליזום הצעת חוק שתסדיר את הסוגיה, ובפרט תעגן את אחריות היזם כלפי ספקי המשנה.  המצב כיום בו חברות קבלניות רבות קורסות, מסכן את הענף, ומעודד חברות רבות להפסיק התקשרויות עם חברות קבלניות.

 

על סדר היום: גיבוש הצעת חוק בנושא.

 

בפגישה ישתתפו עורך הדין אריה נייגר שותף במשרד עמית פולק מטלון ועו"ד רוית דינמז.

 

אנו מבקשים להזכירכם כי על פי נהלי ההתאחדות וכחלק מכללי הזהירות, על מנת להימנע מחשיפה לעבירות על הוראות חוק ההגבלים העסקיים, התשמ"ח-1988, יש להימנע מלדון במידע רגיש מבחינה תחרותית או לחשוף מידע רגיש מבחינה תחרותית בכל ישיבה אשר בה נוכחים או מיוצגים גופים מתחרים, בין לפני הישיבה, בין במהלכה ובין לאחר סיומה.

על פי הרשות להגבלים עסקיים "מידע רגיש מבחינה תחרותית" הוא מידע שאינו פומבי או שאינו ניתן לזיהוי או איתור בקלות יחסית, אשר אם ייוודע למתחרה עסקי של בעל המידע, יגביר את יכולתו של אותו מתחרה לצפות מראש את אסטרטגיית המחיר והייצור ואת תגובתו הצפויה של בעל המידע ליוזמות מחיר וכמות מצד אותו מתחרה, הכל בהתאם לנסיבות הקונקרטיות.  

 

נא אשרו השתתפותכם במייל לעו"ד בן אילן, ben@industry.org.il

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share