לראשונה בישראל: שיתוף פעולה של מכון התקנים ואיגוד המתכת בהתאחדות התעשיינים להקמת מעבדת בדיקה לעמידות בחום

4/09/2014

לראשונה בישראל: שיתוף פעולה של מכון התקנים ואיגוד המתכת בהתאחדות התעשיינים להקמת מעבדת בדיקה לעמידות בחום

טקס החניכה למכון הבדיקה התקיים בתאריך 16.8.14 בחצר מפעל פח תעש באשקלון, בין יתר המוזמנים נכחו טפסר בכיר חיים תמם – ראש אגף בטיחות אש וחקירות, מנכ"ל מכון התקנים דני גולדשטיין ומנהל איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית בהתאחדות התעשיינים, יהודה הימן.

ביולי 2013 הוחלט לאמץ את התקן האירופאי למפוחים לפינוי עשן, 1001 חלק 7. 

התקן החדש קובע את אופן ביצוע הבדיקה, לפיו מפוחים יבדקו במצב דינמי בתנאי סביבה קיצוניים של 250 ו- 400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים.  אולם, בישראל לא היה קיים מכון עם יכולות הבדיקה הנדרשות.

העדר מכון בדיקה היווה מכשול בפני היצרנים הישראליים של ציוד לפינוי עשן ועמידות לחום, שכן המשמעות הייתה שעל הבדיקות להיערך בהכרח במעבדות בחו"ל בעלויות גבוהות מאוד.  כמו כן, בדיקות בחו"ל יצרו בעיות של זמינות, נגישות של מתכננים ועוד.

כדי לתת מענה לצורך של היצרנים במכון בדיקה מקומי, יזמו מכון התקנים ואיגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית בהתאחדות התעשיינים, את הקמת מעבדת בדיקה "חוםTRL " במפעל "פח תעש" באשקלון, בשיתוף חברות הייצור הגדולות של מפוחים בישראל, החברות בהתאחדות. כמו כן, היה מכון התקנים שותף לתהליך האפיון של הדרישות מן המעבדה. 

המעבדה מורכבת ממבנה בדיקה "תנור" המחמם את הציודים הנבדקים לרמות הנדרשות על ידי מכון התקנים בהתאמה לתקנים 1001 חלק 7. בתנור מותקנים אבזרים המאפשרים הפעלה רציפה של מפוחים, דבר המאפשר בדיקה רציפה של נתונים נדרשים כמפורט בתקינה.

המעבדה החדשה, תהיה ספק משנה של מכון התקנים: המכון יקבל את הבקשות לבדיקות, אנשי המכון יבצעו את הבדיקות והתוצאות יישאו את חותמת המכון.

התנור החדש נמצא בבדיקות וולידציה אחרונות של מכון התקנים. אי לכך, הגשנו בקשה לנציבות כבאות אש להאריך את תקופת המעבר ב 30 יום, בטרם יחלו לבצע בדיקות לפי התקן החדש.             

כיבוי אש הנחה את הגורמים הרלוונטיים כי הבדיקות לפי התקן החדש יכנסו לתוקף ב- 1 לנובמבר.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share