פעילות חמ"ל סניף דרום במהלך מבצע "צוק איתן"

1/09/2014

החמ"ל נתן שירות 24x7 ללמעלה מ- 300 מפעלים ברדיוס של כ- 40 קילומטר מעזה

בעקבות מבצע צוק איתן, הקימה התאחדות התעשיינים חמ"ל בסניף דרום, בניצוחם של מאיר שימקו, מנהל הסניף, וקרן מור יוסף, מזכירת הסניף. החמ"ל פועל החל מהיום הראשון של המבצע, 8.7.14, במטרה לענות על צרכיהם ובעיותיהם של התעשיינים בשעת חירום.  כיום, ישנם כ- 220 חברי התאחדות תחת סניף דרום אך במהלך הלחימה הוחלט לתת מענה גם לתעשיינים שאינם חברים בהתאחדות.

לחמ"ל הגיעו למעלה מ- 500 פניות מהותיות ממפעלים שונים באזור הדרום. פניות התעשיינים עסקו בעיקר בבקשה לסיוע בתקלות בצופרים, ברכישת מגוניות, בשחרור עובדים שגויסו בצווי 8 ( הגשת ולת"מים), בהיתרי תעסוקה, במתן אישורי מעבר באזורים שהוגדרו שטח צבאי סגור, תשובות לשאלות בדבר תשלומים לעובדים שנעדרו מעבודתם, בקשות לארכה נוספת לתשלום מיסים וביטוח לאומי, הקדמת תשלומים למפעלים על ידי חברות ממשלתיות וחברות ציבוריות ופרטיות ועוד ועוד.

חמ"ל סניף דרום אסף מידע באופן רציף על סטאטוס המפעלים, באמצעות מיילים וטלפונים יזומים כמו גם סיורים רבים במפעלים במהלך המבצע, על מנת לתת תמונת מצב עדכנית בכל רגע ורגע באשר למצב התעשייה בדרום. המידע שנאסף התמקד בנושאים: מפעלים שהושבתו מעבודה כליל; מפעלים שעובדים במתכונת חלקית או מתכונת חירום; מצבת העובדים בכל מפעל;  פריון המפעלים; פגיעות של טילים ורסיסים במפעלים; הערכת אומדן של נזקים ישירים ונזקים עקיפים (כגון ירידה ביצוא, איבוד לקוחות, פגיעה במוניטין העסקי); ועוד ועוד. המידע משמש את התאחדות התעשיינים, מוסדות המדינה והרשויות המקומיות, לשם מתן עזרה וסיוע מיטבי למפעלים כמו גם הבנת הפיצוי הנדרש למפעלים בגין נזקי צוק איתן.

 

מעבר למענה על שאלות התעשיינים באמצעות מיילים, טלפונים ופגישות אישיות במפעלים, סניף דרום דאג ודואג לרכז ולשלוח מדי יום במהלך המבצע, 7 ימים בשבוע, חומר המרכז שאלות ותשובות לתעשיינים, לרבות מידע העוסק בסיוע לתעשיינים בעת המבצע בכל תחומי החיים ובנושא מסלולי הפיצויים יחד עם הנחיות התגוננות עדכניות של פיקוד העורף. בנוסף, סניף דרום של התאחדות התעשיינים יזם וקידם ימי עיון בנושא מסלולי הפיצויים בשיתוף פעולה עם רשות המיסים, יועצים חיצונים חינמיים וגופים נוספים הנוגעים לנושא.

ממצאים שאסף החמ"ל במהלך המבצע נמצא כי למרות המצב הקשה בדרום ישנה נוכחות גבוהה יחסית של עובדים במפעלים למעט היעדרות בעיקר של אמהות לילדים  קטנים ועובדים שגויסו בצו 8. המפעלים התגברו על המחסור בעובדים בעזרת משמרות כפולות ותגבור רצפת הייצור ע"י עובדי המטה. משיחות עם התעשיינים עולה כי ישנה ציפייה מובנת לקבלת פיצויי מלא בגין נזקים ישירים ועקיפים לרבות הוצאות על רכישת מיגוניות, ביפרים/דיווחית פלוס, שיפור מערכות אזעקה במפעלים וכדומה.

מפניות של תעשיינים עולה כי הם רואים חשיבות רבה בפעילות החמ"ל וסניף דרום של ההתאחדות ומעריכים את הזמינות, האכפתיות והדיווחים השוטפים מהסניף. לדברי מאיר שימקו, מנהל סניף דרום של התאחדות התעשיינים "בסך הכול נתקלנו בתעשיינים ועובדים בעלי חוסן עצום ומסירות גבוהה למקום עבודתם ולאיוש תפקידם גם בזמן חירום. אנו בסניף דרום ממשיכים לפעול בכל המרץ בכדי לתת לתעשיינים את המענה הטוב והמקצועי ביותר בחירום ובשגרה".

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share