הכנס ה-4 לחומרים ותהליכים התקיים במלון כפר המכבייה ב-12/5/2014

16/06/2014

 

הכנס ה-4 לחומרים ותהליכים התקיים במלון כפר המכבייה ב-12/5/2014  ע"י איגוד המתכת חשמל ותשתית  בהתאחדות התעשיינים בשיתוף מירב דסקלו הפקות.

בכנס נערכו 4 ימי עיון בתחומים: צבע ציפויים וקורוזיה, דבקים, חומרי אטימה וחומרים מרוכבים, עיבוד שבבי וריתוך. 

 

כ-840 אנשי מקצוע מהתעשייה הישראלית השתתפו בכנס.

מר עדי שאולי , נציג איגוד המתכת בהתאחדות התעשיינים נשא דברי פתיחה באולם המליאה. 

 

השוק העולמי, פתיחת השמיים, הורדת מכסים וביטול תקנים רשמיים  מהווים סכנת קיום לתעשייה הישראלית. אנו יכולים להתמודד עם סכנות אלו ואתגרים אחרים רק בזכות השקעה בטכנולוגיות חדשות ופתרונות מובילים בתחומי הליבה.

 

בכנס נחשפו מוצרים חדשים ופתרונות ייחודיים, אשר מהווים את חוד החנית לתעשיית הישראלית והם אלו אשר משאירים את ישראל כשחקן מהותי בשוק הגלובאלי. תאגידים בינלאומיים מבינים שבישראל הם יכולים לקבל את היצירתיות החדשנות והרעיונות המובילים להגדלת ערך המוסף במוצר הסופי . צבע, ציפויים, דבקים ומוצרי אטימה, טכנולוגיות עיבוד פח ועיבוד שבבי, תקנים והסמכות מיוחדים הם רק חלק מהנושאים אשר נלמדו בכנס.

 

איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית בהתאחדות התעשיינים גאה בתעשייה הישראלית על ההשקעה במו"פ ועל החדשנות. רק בדרך זו נוכל להתגבר יחדיו על אתגרים גלובאליים אלו.

 

אנו מלווים בפעם הרביעית את מירב דסקלו הפקות ואת מארגנת הכנס אודי קדם ונמשיך לעשות זאת עוד שנים רבות לאור חשיבות הנושאים וכמנוף להעשרת הידע ולהצלחה תעשייתית .

 

  מושב  צבע, ציפויים, טיפולי שטח וקורוזיה – מנהל מקצועי ומנחה: מהנדס משה גרף, יועץ

ביום העיון היו ההרצאות  במגוון תחומים. החלק הראשון הוקדש לטכנולוגיות צביעה הן צבעי אבקה והן צבעים רטובים. נתן הסבר מפורט ע"י המהנדס שי ליטני מחב' חשמל שהוא גם יו"ר NACE על תהליכי בקרה למוצרים צבועים, את ההרצאה השלים מר מ. דראל על ציוד בקרה. חב' טמבור , נירלט ו"אקופינט" הציגו את הפיתוחים האחרונים בתעשיית הצבע.

בחלק השני נסקרו טיפולי שטח למתכות. ההרצאה של דר' שושנה תמיר מהטכניון על הטיפולים במגנזיום משכה  תשומת לב רבה, כמו כן ההרצאה של פרופ' אמיר אליעזר על בדיקות ציפויים בתנאים קרובים למציאות. טיפולי שטח לפלב"ם וטיטניום למטרות רפואיות הוצג ע"י דר' לב ויניקוב .

לאחר הפסקת הצהרים וסיור בתערוכה נשמעה הרצאה של דר' ענבר דג על תהליך חדשני/חילופי לאלומיניום ומגנזיום  מחב' הזנק PCT. ניתוחי כשל שבוצעו על תהליכי ציפוי וצבע נסקרו ע"י המהנדס פיטר מחב' איקא. מהנדס חגי שושני הציג דרישות עמידות ופתרונות לציפויים בתנאי סביבה קשים. חתם את יום העיון הזה  משה גרף –יועץ תהליכים וקורוזיה בהרצאה על תהליכי ציפוי ניקל ללא זרם (אלקטרולס).

 

מושב עיבוד שבבי  -  מנהל  מקצועי ומנחה: מר ארמון מונסנגו  - יום העיון בחסות חברת ישקר

בפתיחה הוצג  סרט תדמית של ישקר, מבנה החברה, חשיבות צוות המו''פ, גידול החברה בשנים האחרונות, חברות בנות של ישקר שהודות להם הרחבנו את מגוון הכלים לעיבוד שבבי.

שמתי לדגש להעביר למשתתפים את החיוניות שבמחשבה כיצד לגרום ליעילות בעבודה באמצעות כלים מתאימים, גיאומטריות נכונות, סוגי מתק''ש מתקדמים, עבודה בתנאי שיבוב גבוהים, כל אלו גורמים להקטנת זמני הייצור ועבודה ללא מעצורים. הוצגו החידושים האחרונים בתחומי כלי הכרסום, החריטה, החירוץ והקידוח וכן חידושים בתחום הכלים המיועדים לעיבוד חומרים מורכבים, נושא שתופס תאוצה בשנים האחרונות.  הוצגו חידושים  בתחום כלי התפיסה והמסר שהועבר הוא עד כמה חשוב לעבוד בכלי תפיסה מתאימים, הוצג גם יתרון וחיסרון של כל אחד מסוגי כלי התפיסה.. הוצגו חידושים וחומר טכני חשוב בתחום סוגי המתק''ש וציפויים המתאימים לעיבוד מגוון סוגי חומרים.

מטריקס, המחסן הממוחשב שעוזר לאכסן ולנהל את מלאי הכלים שברשותנו, הוצג סרט בנושא והוגש חומר טכני המדגיש את חשיבות ניהול המלאי. ספינדל מהיר המונע באמצעות נוזל, נוחיות וקלות השימוש על כל כרסומת ומחרטה, יוצר הגברת סיבובים עד ל-40.000 סיבובים לדקה.

 

 

מושב דבקים, חומרי אטימה וחומרים מרוכבים -  מנהל מקצועי ומנחה: מר יזהר הלחמי , יועץ

 

זוהי הפעם הראשונה ששילבנו נושא נוסף: חומרים מרוכבים, אשר עורר עניין רב.  יזהר הלחמי העביר  מבוא לחומרים מרוכבים  ומר גדי אדלר העביר הרצאה בנושא  חומרים מרוכבים טרמופלסטיים וטרמוסטיים עם שכבות הדבקה סופגות אנרגיה: חידוש עולמי בנושאי דבקים.

היה לנו הכבוד לארח את Mr. Divakaran Jayaprakash  מחברת הנקל העולמית בנושא:
The use of adhesives for medical & orthopedic applications.

 

מר דן גלעדי מחב' רוטל העביר לבקשתנו את ההרצאה : חומרים לשיפור הולכת חום באלקטרוניקה.  הרצאתו של מר יעקב מסטל מחב' דבטק בנושא דבקים מבניים לתעשייה עוררה עניין רב. כמו כן הועברה הרצאה בנושא דבקים אנארוביים המשמשים לקיבוע מיסבים ותותבים, אבטחת הברגות, אטימת אוגנים ואטימת צנרת ע"י  מר נרי רביד, רוטל. 

 

אנו מבקשים גם להודות לגב' מלכה רוטל מהטכניון אשר הרצתה על: טיפול שטח באמצעות לייזר לחיבור מתכות ותשתיות פלסטיות קשות הדבקה למר קובי גרידיש מחב' SCD  בנושא עמידות של דבקים בטמפרטורות גבוהות  ומר יזהר הלחמי שהעביר עוד שתי הרצאות מרתקות בנושאים: דבקים וחומרי אטימה: חומרים מתחדשים  ואטימת אריזת שתל לגוף האדם.

 

במושב ריתוך אותו ניהל והנחה אינג' שרגא ירון  הרצו: התֶקֶן ככלי להצלחה בעבודות ריתוך – גב' מאיה בייקין וד"ר גבריאל כהן בנושא : Friction Stir welding    . מר חיים דאון נתן סקירה בנושא היבטים כלכליים של תהליכי ריתוך ואינג' שרגא ירון על  ריתוך של רכיבי פלדה בעובי דופן גדול . מר ג'קי בן דיין:  מדוע ריתוכים נכשלים ומר יצחק נוימן מחברת חשמל שיתף אותנו בנושא  יישומי ריתוך בתחנות כח  . מר עמית ניצן הרצאה על  חידושים בריתוכים ומר ירון אמיר על  מערכות דפינה תלת ממדיות לריתוך סגר את היום מר חיים טימור בנושא בקרת איכות לחומרי גלם המיועדים לריתוך

 

בסוף היום נערכה באולם המליאה הגרלת כרטיס טיסה לברצלונה, מלון וכרטיס VIP לתערוכות  EXPOQUIMIA, EUROSURFAS, EQUIPLAST אשר תתקיימנה במקביל במרכז הירידים בברצלונה בתאריכים 30/9/2014 – 3/10/2014 .

 

בכרטיס הנכסף זכה מר ירון סגמן מחברת יעיל נוע !

 

אנו מבקשים להודות לאיגוד תעשיות מתכת, חשמל ותשתית על התמיכה וגיבוי הכנס, על הברכות החמות בתחילת היום .  תודתנו נתונה למציגים ונותני החסות אשר אפשרו קיום כנס זה.

 

תודות למנחי ימי העיון בכנס: מר משה גרף, אינג' שרגא ירון, מר יזהר הלחמי ומר ארמון מונסנגו  שעבדו קשה לחיבור הנושאים, התקשרו עם  מרצים מקצועיים והנחו את ימי העיון במקצועיות וכמובן למרצים:  תודה על שלקחתם חלק בכנס זה.

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share