יום עיון טיפולי שטח למתכות וחומרים פלסטיים 19/6/13

24/07/2013

סיכום יום העיון

יום העיון - טיפולי שטח למתכות וחומרים פלסטיים בניהול מקצועי והנחייה של מהנדס משה גרף התקיים ב-19 ליוני 2013 בגני התערוכה במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2013 בהשתתפות של כ-200 נציגים מהתעשייה.  איגוד תעשיות מתכת חשמל והתשתית, סבסד את הכנס במלואו  ואפשר למשתתפים רבים ליהנות מהרצאות מקצועיות, ללא עלות.

להלן תקצירי  ההרצאות כפי שהועברו:

הרצאתו של ד"ר יהודה שקל בנושא: "צבע: מדידות גוון ומראה"   עסקה במדידות גוון ומראה של משטחים שונים כגון: משטחי צבע , משטחי מתכת אחרי תהליכי עיבוד וציפוי וכדומה. הוצגו טכניקות של מדידות ברק  וניתן מידע על מכשירים שונים המודדים את הברק בזוויות בין 20 ל-80 מעלות . הוצגו סוגי ציוד למדידת גוון והשפעה של תאורה חיצונית על הגוון הסופי של המערכת.

הרצאתו של  ד"ר לב ויניקוב בנושא "אלקטרו-פוליש: ביצועי פני שטח ייחודיים וויסותם העדין"  סקר טכנולוגיה של אלקטרו פוליש למתכות שונות.  בהרצאה ניתנו דוגמאות כי שימוש בטכנולוגיה זו פתר ושיפר ציוד בשימוש של חברות הייטק ותעשיית מתכת רגילה. הטכנולוגיה יושמה הן על פריטים מאוד קטנים (מיניאטוריים) והן  על חלקים גדולים.

הרצאתה  ד"ר כרמית הרצוג-רונן מחברת טמבור בנושא: "צבעים מדוללים במים-מכשור אלקטרוני (מתכת ופלסטיקה)" סקרה את המעבר לצבעים מדוללים במים עבור תעשיית המתכת והפלסטיקה .  צבעים אלו תורמים להגנה על הסביבה ממדללים הרעילים הן למיישמים והן לשכבת האוזון.

הרצאתו של מר אמנון רוטמן מחברת מוטורולה בנושא: "בניית מוליכים על חלקי פלסטיק בטכנולוגיית ציפוי סלקטיבי LDS"  תוארה  טכנולוגיה של קבלת ציפויים מתכתיים על חלקי פלסטיק במבנה סלקטיבי המשמשים בציוד אלקטרוני מטלפונים ניידים ועד למכונות מורכבות מאוד. סלקטיביות הציפוי מתקבלת ע"י מעבר של קרן לייזר על חלקי הפלסטיק . טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור כמויות גדולות של חלקים.

מהנדס משה גרף הרצה בנושא: "ממשק ציפוי וצבע לעיבוד שבבי" דיבר על העברת המידע עבור תהליכי ציפוי וצבע בין  - המזמין ( חברת פיתוח או ייצור ) –המפעל לעיבוד שבבי  - מפעל הציפוי והצבע. ניתנו דוגמאות מעשיות כיצד העברת מידע בצורה לא מדויקת יכולה לגרום לכשלים ועיכובים בתהליך הייצור. הוצגו רעיונות כיצד להעביר בצורה נכונה את המידע בשרשרת הייצור.

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share